آیینی:

تهران ۱۰۰ هزار بنای ناپایدار دارد

ارائه بسته‌ حمایتی برای نوسازی مسکن
کد خبر 742177
۱۲ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۶:۱۳
تهران ۱۰۰ هزار بنای ناپایدار دارد

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران گفت: در حال حاضر بیش از ۱۰۰ هزار بنای ناپایدار، ۲۱۲ محله فرسوده و تاریخی و ۱۳ محله حاشیه‌ای در تهران وجود دارد.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، محمد آیینی از عصر امروز در آئین کلنگ‌زنی احداث ۵ هزار واحد مسکونی در شهر تهران، اظهار کرد: در شهر تهران بیش از ۱۰۰ هزار بنای ناپایدار وجود دارد که‌ با توجه به مقاومت پایین این سازه‌ها در صورت بروز زمین لرزه آسیب جدی برای همشهریان در پی دارد.
وی از صندوق سرمایه‌گذاری حرم‌های مطهر به عنوان زیرمجموعه شرکت‌ باز آفرینی شهری ایران یاد و خاطرنشان کرد: اقداماتی به منظور تشکیل صندوق مستقلی برای بافت پیرامون حرم حضرت عبدالعظیم (ع) در حال شکل‌گیری است.
مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران با اشاره به این‌که یکی از منابع تعریف شده این صندوق ۱۰ درصد از فروش‌ اراضی است، افزود: هدف از این اقدام محرومیت‌زدایی در این منطقه است.
آئینی بر لزوم همکاری شهرداری به منظور آسفالت همه معابر خاکی تا پایان سال جاری تاکید و تصریح کرد: خوشبختانه اقدامات خوبی در این زمینه انجام‌ گرفته است.
وی عنوان کرد: در حال حاضر ۲۱۲ محله فرسوده و تاریخی و ۱۳ محله حاشیه‌ای در تهران وجود دارد که‌ امید می‌رود اقدامات گسترده صورت گرفته در حوزه بازسازی همه محلات را شامل شود.
مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران با تاکید بر ضرورت رفع موانع از سر راه بخش خصوصی، گفت: در این مسیر حمایت شهرداری ضروری است.
آئینی اظهار کرد: یکی از اقدامات دولت‌ به منظور تسهیل در فرآیند نوسازی مسکن ارائه بسته‌ حمایتی به افرادی است که در بخش نوسازی مسکن فعالیت دارند.
انتهای پیام/*

کد خبر 742177

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =