مجموع قضاوت‌ها رضایت‌بخش است/ اعتراض به حق برخی تیم‌ها به اشتباهات داوری

کارشناس داوری فوتبال گفت: قضاوت‌ها در مجموع رضابت‌بخش بوده، اما در بعضی از بازی‌ها تیم‌ها به حق اعتراض داشته‌اند و تا زمانی که «وی.ای.آر» وارد ایران نشود وضعیت داوری‌ها همین است.

ابراهیم میرزابیگی، کارشناس داوری فوتبال در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس ورزشی شبکه خبری تهران‌نیوز با اشاره به قضاوت داوران لیگ برتری بعد از گذشته ۶ هفته از این رقابت‌ها، اظهار کرد: قضاوت‌ها در مجموع رضابت‌بخش بوده، اما در بعضی از بازی‌ها تیم‌ها به حق اعتراض داشته‌اند و تا زمانی که «وی.ای.آر» وارد ایران نشود وضعیت داوری‌ها به همین منوال است.


بیشتر بخوانید:

سپردن قضاوت دیدارهای حساس به داوران کم‌تجربه اشتباه است


وی اضافه کرد: البته داوران جوانی در ایران قضاوت می‌کنند که آینده بسیار خوبی دارند و باید به آنان فرصت لازم داده شود تا استعدادهای خود را در عرصه داوری بروز دهند.

این کارشناس داوری فوتبال عنوان کرد: مهدی تاج که به‌عنوان رئیس فدراسیون فوتبال انتخاب شده باید درباره حقوق داوران تجدیدنظر کند، چرا که داوران در مقایسه با مربیان و بازیکنان حقوق اندکی دریافت می‌کنند.

میرزابیگی بیان کرد: تیم‌ها در هفته‌های گذشته اعتراض زیادی به نحوه قضاوت داوران داشته‌اند که این مسئله باید در کمیته داوران بررسی و دپارتمان داوری نیز وارد عمل شود و قضاوت‌ها را آنالیز کند.

وی یادآور شد: داورانی که اشتباهات تأثیرگذار داشته‌اند، نباید تحت فشار قرار بگیرند و باید با آموزش‌های لازم این داوران به سطح داوران «الیت» نزدیک شوند.

این کارشناس داوری فوتبال تأکید کرد: در صورتی که «وی.ای.آر» وارد ایران شود قطعاً وضعیت داوری‌ها بهتر خواهد شد و با کاهش اشتباهات تأثیرگذار تیم‌ها نیز متضرر نخواهند شد.

میرزابیگی عنوان کرد: بزرگ‌ترین داوران دنیا نیز اشتباه کرده‌اند و مربیان و بازیکنان بدانند که این اشتباهات قطعاً سهوی است و باید به داوران جوان مهلت بدهند تا به تجربیات خود بیفزایند.

انتهای پیام/*

کد خبر 743012

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =