بهره‌برداری «لاشخورهای سیاسی» از فوت مهسا امینی

کارشناس سیاسی با اشاره به اتهامات ضدانقلاب و معاندین علیه جمهوری اسلامی در فوت مهسا امینی، گفت: «لاشخورهای سیاسی» از کوچک‌ترین اتفاقات در ایران بهره‌برداری سیاسی کرده و چشم‌شان را بر جنایات در کشور خودشان بسته‌اند.

حسین کنعانی‌مقدم، کارشناس مسائل سیاسی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس سیاسی شبکه خبری تهران‌نیوز با اشاره به فرافکنی و اتهامات بی‌پایه و اساس معاندین و شبکه‌های ضدانقلاب به جمهوری اسلامی در جریان فوت مهسا امینی، اظهار کرد: اصل شفافیت در موضوع مرتبط با فوت خانم امینی از سوی نیروی انتظامی آن است که اعتماد عمومی را جلب و به آن کمک کند.


بیشتر بخوانید:

دروغ‌پراکنی شبکه‌های ضدانقلاب در ماجرای فوت مهسا امینی


وی اضافه کرد: نیروی انتظامی و قوه قضائیه قطعاً در مسیر شفافیت با بیان حقایق حرکت خواهند کرد و افرادی که احیاناً مقصر بودند و مرتکب نافرمانی شده و خلاف قانونی عمل کردند به سزای عملشان می‌رسانند.

کارشناس مسائل سیاسی مخالفان جمهوری اسلامی را که در موضوع فوت مهسا امینی انواع اتهامات را علیه جمهوری اسلامی روانه می‌کنند به سه دسته تقسیم و عنوان کرد: دسته نخست لاشخورهای سیاسی هستند، کسانی که آن طرف مرزها نشسته‌اند و به‌عنوان اپوزیسیون علیه ملت ایران کار می‌کنند و به هر بهانه‌ای اتفاق کوچک را با جنگ روانی و بحران‌آفرینی در دستور کار خود قرار می‌دهند.

کنعانی‌مقدم تاکید کرد: فوت خانم امینی که واقعاً تأثربرانگیز بود و دل مردم ایران را غمگین کرد، اما دشمنان و لاشخوردهای سیاسی از این حربه برای اتهامات به ملت ایران استفاده می‌کنند تا به اهداف و مقاصد شوم‌شان برسند.

وی ادامه داد: این لاشخورها از کوچک‌ترین اتفاقات در جمهوری اسلامی بهره‌برداری سیاسی کرده و چشم‌شان را بر جنایاتی که در کشور خودشان رخ می‌دهد، بسته‌اند.

کارشناس مسائل سیاسی تصریح کرد: دسته دوم لاشخورهای سیاسی داخلی هستند که برای دیده شدن از هر اتفاقی آشی را روی دیگ دارند و از این اتفاقات برای خود بهره‌برداری سیاسی (برای حضور در انتخابات) می‌کنند و عمدتاً دنبال عقده‌گشایی هستند.

کنعانی‌مقدم افزود: دسته سوم دلسوزان نظام جمهوری اسلامی هستند که نسبت به چنین حوادثی حساسیت دارند و چنین اتفاقاتی را به ضرر اسلام و انقلاب اسلامی می‌دانند، آن‌ها معتقدند باید از اقداماتی که موجب تشویش اذهان عمومی می‌شود پرهیز کرد.

وی تبیین کرد: بنابراین دلسوزان نظام آگاهانه، منصفانه و دلسوزانه نقد می‌کنند و معتقدند افرادی که به دنبال بدنام کردن جمهوری اسلامی هستند، باید مجازات شوند.

کارشناس مسائل سیاسی خاطرنشان کرد: در فیلمی که از سوی فراجا پخش شده مبرهن است که خانم امینی محترمانه به مکان ارشاد هدایت شده و ممکن بود این اتفاق برای هر شخص دیگری نیز رخ دهد.

کنعانی‌مقدم اضافه کرد: نباید فوت مهسا امینی بهانه‌ای شود تا اصل ماجرا که همان قانون‌داری در نظام مقدس جمهوری اسلامی است مورد بی‌توجهی قرار بگیرد، بنابراین همه باید تابع قانون باشند و اگر قانونی هم در اجرا به مشکل برخورده، باید از سوی مجلس شورای اسلامی اصلاح شود، چراکه برخی قوانین ممکن است بسیار خوب باشد، اما در اجرا به سود کشور نباشد.

انتهای پیام/*

کد خبر 743360

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =