کد خبر 743618
۲ مهر ۱۴۰۱ - ۰۸:۳۵
افترای ضرب و شتم مهسا امینی توسط نیروی انتظامی کذب بود

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی گفت: بر اساس بررسی‌های صورت گرفته محرز شد که ضرب و شتم مهسا امینی توسط نیروی انتظامی دروغی بیش نبوده است.

حسین بامیری، عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس سیاسی شبکه خبری تهران‌نیوز با تأکید بر افزایش بصیرت مردمی در پی اغتشاشات فتنه‌گران در برخی شهرهای کشور، اظهار کرد: فیلم نحوه فوت مهسا امینی را برای چندمین مرتبه با حضور معاون امنیتی وزیر کشور، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، مدیرکل پزشکی قانونی، فرمانده نیروی انتظامی و سایر دستگاه‌های اثرگذار و مرتبط در کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها مورد بررسی و بازخوانی مجدد قرار دادیم.


بیشتر بخوانید:

خروش مردم انقلابی ورامین علیه فتنه‌گران


وی اضافه کرد: همچنین به دستگاه‌های مرتبط مأموریت دادیم که هرچه سریع‌تر با در نظر گرفتن جمیع جوانب مستندات را دوباره مورد بازخوانی مجدد قرار دهند تا بتوانیم در راستای آگاهی‌بخشی، روشنگری، تبیین وقایع از سوی وزارت کشور، نیروی انتظامی و کمیسیون امور داخلی کشور اقدامات لازم در روزهای آینده با دقت و سرعت صورت بگیرد.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس با اعلام اینکه بر اساس بررسی‌های صورت گرفته مهسا امینی مورد ضرب و شتم قرار نگرفته است، عنوان کرد: آنچه که مشاهده کردیم و فیلم برای چندمین بار مورد بازبینی قرار گرفت اتفاقی مرتبط با ضرب و شتم خانم امینی وجود نداشت.

بامیری بیان کرد: برخی اقشار و جریانات شائبه‌هایی در رابطه با ضرب و شتم مهسا امینی مطرح می‌کنند و ما نیز در مجلس شورای اسلامی در راستای شائبه‌زدایی تلاش می‌کنیم و کمیسیون امور داخلی کشور و امور شوراهای مجلس خود را موظف دانسته که با دعوت و فراخوانی از مجموعه وزارت کشور، نیروی انتظامی و پزشکی قانونی اطلاعات لازم را کسب کرده و بررسی‌های لازم را انجام دهد.

وی تصریح کرد: به هر صورت خانواده مرحوم امینی دارای حق و حقوقی هستند و همچنین باید از تلاش مجموعه نیروی انتظامی قدردانی شود. خانواده مرحوم امینی از سوی سران سه قوه مورد تفقد قرار گرفتند و مسئولان همدردی خود را با این خانواده اعلام کردند.

مردم صف خود را از اغتشاشگران جدا کرده‌اند

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس تبیین کرد: متأسفانه شبکه‌های معاند، منافقین و سلطنت‌طلبان به‌ ناحق برچسب‌هایی به جمهوری اسلامی می‌زنند و تأسف‌برانگیز اینکه برخی در داخل این مهملات را باور و انواع تهمت‌ها را به نیروی انتظامی وارد می‌کنند که از نظر اخلاقی، شرعی، قانونی و عرفی درست نیست.

بامیری افزود: مأموریت فوت امینی از سوی رئیس و هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی به کمیسیون تخصصی محول شده که همان کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها است و قطعاً با دقت و سرعت این موضوع را به پایان خواهیم رساند تا دغدغه‌های مردم کمتر شود.

وی در ادامه توضیح داد: رئیس مجلس، رئیس جمهور، رئیس قوه قضائیه و نمایندگان مجلس وعده داده‌اند موضوع فوت مرحوم امینی را تا آخر پیگیری کنند که اگر خلافی از کسی سر زده، قطع یقین با خطاکاران با شدت برخورد شود.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس اضافه کرد: آنچه که ما ملاحظه و مشاهده کردیم اینکه هیچ ضرب و شتمی متوجه مهسا امینی نبود و در فیلم نیز قابل مشاهده نبود.

بامیری با توصیه بصیرت‌افزایی به مردمی که صف خود را از اغتشاشگران جدا کرده‌اند، تأکید کرد: البته مردم در بخش‌های مختلف مطالباتی دارند که نمایندگان مجلس به‌عنوان خادمان آن‌ها کمبودها، خلأها و کاستی‌های مردم را می‌دانند و تلاش مجلسی‌ها آن است که با اتحاد و همکاری با دولت بخش قابل توجه مسائل مبتلابه اقشار مختلف مردم را ساماندهی کنند.

وی متذکر شد: مردم باید قبل از موضع گیری و اظهارنظر اخبار صحیح را از مراجعی که به مردم، نظام و انقلاب اسلامی، باورها و اعتقادات تعلق خاطر دارند، جویا شوند که در این صورت اگر نوع نگاه مردم فرمایش مقام معظم رهبری و کارگزاران باشد موضع‌گیری‌ها نیز منصفانه خواهد بود.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس گفت: کشور نیاز به آرامش، اتحاد، انسجام و همبستگی دارد و دور تا دور کشور ایران را دشمنان گرفته‌اند و دنبال سناریوهای متعدد هستند تا ضربات زیادی به انقلاب و نظام وارد کنند.

بامیری ادامه داد: دشمنان در حوزه‌های اقتصادی، نظامی، فرهنگی، قومیتی و حتی جنسیتی به دنبال ضربه زدن به نظام و انقلاب اسلامی بوده که موفق نشده‌اند و صرف‌نظر از مطالبه‌گری که حق مردم از مسئولان است، باید اصول و ملاحظات کشور را در نظر داشته و رجزخوانی سایر دولت‌ها از جمله آمریکای جنایتکار، رژیم صهیونیستی و سایر دشمنان و دولت‌های مرتجع علیه نظام و انقلاب اسلامی را به‌صورت کوبنده پاسخ دهیم.

انتهای پیام/*

کد خبر 743618

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =