ورود ۳۷ هزار دانشجو به دانشگاه‌های علوم پزشکی در سال تحصیلی ۱۴۰۱

وزیر بهداشت با اشاره به تحصیل حدود ۲۵۰ هزار دانشجو در ۶۶ دانشگاه و دانشکده علوم پزشکی گفت: ۳۷ هزار دانشجو به دانشگاه های علوم پزشکی در سال تحصیلی ۱۴۰۱ به دانشگاه های علوم پزشکی راه یافتند.

به گزارش شبکه خبری تهران‌نیوز، دکتر بهرام عین اللهی افزود: ۲۰ هزار عضو هیأت علمی در دانشگاه‌ها فعالیت دارند و ۶۶ هزار دانشجو در رشته پزشکی، ۱۵ هزار و ۵۰۰ دانشجو در رشته دندانپزشکی و ۱۲ هزار دانشجو در رشته داروسازی مشغول به تحصیل هستند.

وی اظهار داشت: امسال ۳۷ هزار دانشجو در رشته‌های مختلف وارد دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی سراسر کشور شدند.

وزیر بهداشت یادآور شد: همچنین از اقدامات مناسبی که امسال صورت گرفت، افزایش ظرفیت دستیاری بود؛ به طوری که در مرحله اول، ۴ هزار دانشجوی دستیاری، پذیرفته شدند.

وی افزود: پذیرش آزمون دستیاری در مرحله دوم با رویکرد بومی گزینی انجام می‌شود که در مجموع می‌توان گفت امسال، ظرفیت آزمون دستیاری و پذیرش آن، افزایش ۲۵ درصدی داشته و ظرفیت برخی رشته‌ها مانند بیهوشی، عفونی، کودکان، داخلی و طب اورژانس که در سالهای قبل تکمیل نمی‌شود، تکمیل شده است.

عین اللهی از افزایش ۸ درصدی ظرفیت خوابگاه‌های دانشجویی در نخستین سال دولت سیزدهم خبر داد و گفت: در یکسال گذشته، سه هزار و ۳۴۷ تخت جدید خوابگاهی به ظرفیت کشور اضافه شده که ۴ درصد از این افزایش ظرفیت، مربوط به خوابگاه‌های متاهلی است.

وی ادامه داد: امسال ۳۳ واحد خوابگاه متاهلی در کشور مورد بهره برداری قرار گرفت و ۶۸ واحد دیگر، آماده بهره برداری است. همچنین ۱۲ سالن و زمین ورزشی به مجموعه دانشگاه‌های کشور افزوده شده و معتقدیم که باید فضاهایی برای ورزش و نشاط دانشجویان، ایجاد کنیم.

منبع : مهر

انتهای پیام/

کد خبر 744114

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =