کشف ۵ قبضه سلاح جنگی و شکاری در ارتفاعات دماوند

سرپرست اداره حفاظت محیط زیست دماوند از کشف ۵ قبضه سلاح جنگی و شکاری توسط محیط‌بانان یگان حفاظت محیط زیست این شهرستان خبر داد.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، نقی میرزاکریمی، سرپرست اداره حفاظت محیط زیست دماوند در خصوص کشف سلاح شکاری و جنگی در این شهرستان گفت: محیط‌بانان یگان حفاظت محیط زیست دماوند طی هفته جاری در عملیاتی در ارتفاعات، موفق به کشف ۵ قبضه سلاح شدندکه شامل ۲ سلاح غیرمجاز، ۲ سلاح مجاز و یک تفنگ بادی پی سی پی بودند.

وی بیان داشت: ۴ نفر متخلف حین شکار دستگیر و به مراجع قضایی معرفی شدند و همراه این سلاح‌ها فشنگ مربوطه، دوربین شکاری و سایر ادوات تجهیزات شکار بود.

میرزاکریمی خاطرنشان کرد: مهم‌ترین اسلحه‌ای که این هفته کشف شد، سلاح جنگی کلاشینکف است که در ارتفاعات زرین‌کوه توسط یگان محیط زیست با همکاری کلانتری جابان کشف شد و دارای ۱۷ تیر فشنگ جنگی است و سلاح غیرمجاز به شمار می‌رود.

سرپرست اداره حفاظت محیط زیست دماوند همچنین اظهار کرد: یکی از سلاح‌هایی که تخلفات بسیاری توسط آن در منطقه صورت گرفته، یک سلاح دست‌ساز با کالیبر ۱۲ است؛ متخلفان با تغییراتی که در سلاح ایجاد کرده‌اند آن را به کالیبر ۲۲ خفیف تبدیل کردند تا بی‌صدا باشد و شکار غیرمجاز انجام دهند.

وی در پایان تاکید کرد: شهروندان در صورت مشاهده تخلفات زیست محیطی مراتب را به پاسگاه‌های محیط بانی یا سامانه ۱۵۴۰ سازمان محیط زیست و یا شماره۷۶۳۴۳۷۳۸ اداره محیط زیست گزارش دهند.

انتهای پیام/*

کد خبر 744140

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =