جزئیات ناآرامی‌های امروز در بغداد/ تلاش برای برگزاری سالگرد تشرین

یک منبع امنیتی عراقی گفت در سالگرد اعتراضات تشرین در عراق، از صبح امروز جمعی از معترضان تلاش دارند خود را به میدان التحریر در مرکز بغداد برسانند.

به گزارش شبکه خبری تهران‌نیوز، یک منبع امنیتی عراقی در این باره گفت: در سالگرد اعتراضات تشرین در عراق، از صبح امروز جمعی از معترضان تلاش دارند خود را به میدان التحریر در مرکز بغداد برسانند.

وی افزود: در سالگرد این اعتراضات که در سال ۲۰۱۹ آغاز شد، از صبح امروز تدابیر امنیتی بی سابقه ای برقرار شده و اکثر خیابان ها و معابر در پایتخت عراق مسدود شده اند.

وی تصریح کرد: از صبح امروز شماری از معترضان تلاش دارند برای برگزاری سالگرد این اعتراضات، خودشان را به میدان التحریر در مرکز پایتخت عراق برسانند.

در همین رابطه، دفتر رسانه ای نیروهای امنیتی عراق با صدور بیانیه ای اعلام کرد که امروز شنبه با هر فرد یا گروهی که خارج از قوانین رسمی کشور، سلاح بدست داشته باشد به شدت برخورد می شود.

گفتنی است از صبح امروز منابع عراقی از آغاز ناآرامی هایی در اطراف پل الجمهوریه بغداد و پرتاب سنگ از سوی معترضان به سوی نیروهای امنیتی خبر دادند. برخی منابع از حضور طرفداران جریان صدر و همچنین حامیان مصطفی الکاظمی نخست وزیر پیشبرد امور عراق در این اعتراضات خبر داده اند.

منبع : مهر

انتهای پیام/

کد خبر 744146

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =