کد خبر 744272
۱۱ مهر ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۰
یکپارچگی مردم ایران در مقابل دخالت بیگانگان

استاد تمام دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: نوع عملکرد مستکبران باعث می‌شود ایرانی‌ها در مقابل جریان استکبار یکپارچه عمل کنند، همانطور که در زمان تشییع جنازه شهید سلیمانی نیز این موضوع را اثبات کردند.

به گزارش شبکه خبری تهران‌نیوز، عباس حاجی آخوندی استاد تمام دانشگاه علوم پزشکی تهران درخصوص حوادث اخیر پیش آمده در کشور و دخالت کشورهای بیگانه در امور داخلی ایران توضیح داد: اتفاقات رخ داده در هر کشوری به خود آن کشور مربوط است و به نوعی این روند در همه کشورهای دنیا معمول است. وقتی که در کشور ما اتفاقی رخ می‌دهد و پای آمریکا و کشورهای دیگر به این حوادث باز می‌شود یعنی اینکه این کشورها به صورت آشکار در مسائل کشور ما دخالت می‌کنند.

وی با بیان اینکه این موضوع از نظر حقوق بین‌الملل ممنوع است افزود: سالانه تعداد زیادی زن در کشور آمریکا مورد ضرب و شتم قرار می‌گیرند و تعداد زیادی نیز به دلایل مختلف کشته می‌شوند، حتی ممکن است در برخی مواقع مردم این کشور نسبت به مسائل مختلف اعتراض کنند، آیا ایران در مسایل آنها دخالت می‌کند؟ آمریکا سیاست دوگانه در قبال برخی کشورها برای پیشبرد اهداف خود دنبال می‌کند.

این استاد ممتاز دانشگاه توضیح داد: در کشور فرانسه هم تعداد زیادی از افراد روزانه تجمع می‌کنند آیا ایران به دنبال دخالت در امور این کشور است؟ ما همگی برای جان باختن این دختر ایرانی ناراحتیم اما این موضوع باید در خانواده ایران حل و فصل شود و بهترین راه حل نیز برای حل این موضوع قانون است. اینکه عده‌ای به این بهانه به دنبال اغتشاش باشند محکوم است و همچنین دخالت کشورهای خارجی با عنوان حقوق بشر در ایران لطیفه است.

حاجی آخوندی تصریح کرد: همچنین در فلسطین روزانه تعداد زیادی به دست صهیونیست‌ها کشته می‌شوند مدعیان حقوق بشر کجا هستند؟ داروی بیماران ما را تحریم می‌کنند و دم از حقوق بشر می‌زنند اگر مدعی واقعی حقوق بشر هستید دارو را تحریم نکنید. به بهانه دلسوزی برای مرگ یک فرد در امور کشورها دخالت می‌کند و از سویی داروی مورد نیاز هزاران نفر را تحریم می‌کنید و حتی مانع واردات دارو از کشورهای دیگر نیز می‌شوید.

وی افزود: دانشجویان معترض به برخی قوانین چندین برابر به دخالت آمریکا در کشور معترض هستند و آمریکا که استاندارد دوگانه را در قبال تحریم‌ها و حمایت از برخی رژیم‌های جنایت کار اصلاح نمی‌کند حق ندارد از حقوق بشر صحبت کند. مردم ایران سیاست استکباری و استعماری را می‌شناسند و خط خود را از اغتشاش‌گران جدا می‌کنند.

حاجی آخوندی گفت: نوع عملکرد مستکبران باعث می‌شود ایرانی‌ها در مقابل جریان استکبار یکپارچه عمل کنند، همانطور که در زمان تشییع جنازه شهید سلیمانی نیز این موضوع را اثبات کردند و آمریکایی‌ها نیز دیدند که بیش از ۹۰ درصد مردم موافق نظام اسلامی هستند و شایسته نیست کشورهای متجاوز در امور ایران دخالت کنند و پرونده جنایات خود را قطورتر کنند.

منبع : فارس

انتهای پیام/

کد خبر 744272

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =