حضور در راهپیمائی ۱۳ آبان؛ رای «آری» مردم به نظام سیاسی موجود

برگزاری رفراندوم تنها معیار شناخت دیدگاه‌های نسل‌ها پیرامون نظام‌های سیاسی نیست، بلکه راه‌های متعددی از قبیل انتخابات، راهپیمایی و نظیر این مراسمات نشان از دیدگاه نسلی دارد که انقلاب را ندیده است.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، معصومه اصطلامی فعال حوزه رسانه در یادداشتی نوشت: اخیراً با اتفاقاتی که در کشور رخ داده، ابسیاری این گمان را دارند که جمهوری اسلامی مورد وثوق اکثریت جامعه ایران نیست؛ هر چند به عقیده نگارنده نارضایتی از وضعیت اقتصادی و مشکلات جامعه دلیلی بر رد نظام اسلامی از سوی مردم نیست، ولی اینکه چرا دوباره همه‌پرسی برگزار نمی‌شود سوال بسیاری از جوانان شده است.

فارغ از این مهم که نظام سیاسی هیچگاه خود را در معرض رفراندوم قرار نمی‌دهد چرا که کار با فلسفه نظام سیاسی یعنی ثبات و استقرار در جامعه در تضاد می‌باشد، نسلی که به دنبال تغییر یک نظام سیاسی است باید دارای منطقی قوی باشد که حقانیت او را در برهم زدن نظام سیاسی و شکستن ساختار موجود اثبات کند. حق برهم زدن نظم موجود نیز زمانی اثبات می‌شود که بطلان و غیر قابل قبول بودن نظم کنونی به اثبات رسیده باشد.

بنابراین اگر اکنون نیز کسانی بخواهند نظام جایگزین خود را طلب کنند زمانی موفق شده و پاسخی در خور خواهند یافت که بتوانند باطل بودن نظام موجود را به اثبات برسانند.

این موضوع باید در نظر گرفته شود که اگر امام خمینی(ره) در مقطع پیروزی انقلاب ادعا کرد این نسل حق دارد آنچه پدران او خواسته‌اند را رد کند و نخواهد، پس از آن بود که اثبات کرد نظام شاهنشاهی و حاکمیت وراثتی از اساس غیرعقلی و غیرقابل قبول است.

در زمان حال نیز درصورتیکه بخشی از جامعه خواستار تغییر بوده و در عین حال از نگاه جامعه متهم به آشوب‌گر و شورشی نشود، اگر نظام سیاسی موجود را باطل دید، به اثبات عدم حقانیت این نظام پرداخته و مردم را به انقلاب علیه آن دعوت کند و اگر مردم با او همراه شدند، انقلاب به معنی واقعی کلمه محقق خواهد شد.

ناگفته نماند که گروه‌های ضدانقلاب از همان ابتدای پیروزی انقلاب از هیچ تلاشی برای به صحنه آوردن مردم علیه نظام اسلامی دریغ نکرده‌، اما کمترین توفیق نیز در جلب اعتماد عمومی برای این امر نداشته‌اند، مصداق این ادعا تلاش ده‌ها شبکه تلویزیونی ضد انقلابی برای شرکت نکردن مردم در راهپیمائی‌ها، حضور نیافتن پای صندوق‌های رأی و شرکت نکردن در شورش‌های خیابانی علیه نظام است، اگرچه بر خلاف همه این تلاش‌ها راهپیمائی ۱۳ آبان ماه ۱۴۰۱ نشان داد مردم توجهی به یاوه‌گویی‌های رسانه‌های معاند ندارند.

در خصوص برگزاری رفراندوم باید این موضوع را در نظر داشت که برگزاری رفراندوم به تنهایی معیار شناخت دیدگاه‌های نسل‌ها پیرامون نظام‌های سیاسی نیست، بلکه راه‌های متعددی از قبیل انتخابات، راهپیمایی و نظیر این مراسمات نشان‌دهنده دیدگاه نسلی است که انقلاب را ندیده و بر این مبنا نیز راهپیمایی ۱۳ آبان ۱۴۰۱ نشان از همراهی مردم با نظام اسلامی موجود و تائید آن دارد، هر چند مشکلات در هر جامعه‌ای وجود دارد و تلاش برای رفع آن‌ها از وظایف مسئولان و خواسته بر حق مردم است.

حال باید این سوال را مطرح کرد در کدام کشور اسلامی و غیراسلامی در جهان این میزان رفراندوم و نظرخواهی از مردم در حوزه تائید نظام سیاسی برگزار می‌شود؟ راهپیمایی ۱۳ آبان ۱۴۰۱ نه تشییع پیکر شهدا بود و نه مناسبت مذهبی که بگویند احساسات دینی ملت را تحریک کرده‌اید، ۱۳ آبان یک رفراندوم کاملا سیاسی است برای رای «آری» به جمهوری اسلامی و «نه» به هر آنچه غیر آن!

انتهای پیام/*

کد خبر 746458

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =