دشمن از آب گل‌آلود ماهی خود را می‌گیرد!

بعد از مدتی آشوب و ایجاد ناآرامی‌ها در کشور، شاهد خاموشی آتش اغتشاشات در کشور هستیم که ناگفته نماند دشمن تمام تلاش خود را می‌کند تا مانع این امر شود.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، معصومه اصطلامی فعال رسانه‌ای در یادداشتی نوشت: پس از مدتی آشوب و ایجاد ناآرامی‌، شاهد خاموشی آتش اغتشاشات در کشور هستیم البته ناگفته نماند دشمن همه تلاشش را می‌کند تا مانع این امر شود، از کشته‌سازی‌ها گرفته تا اصابت گلوله به گربه‌ها؛ از سلبریتی‌نماهای درجه دو و سه آن‌ور آبی با حرف‌های صد من یک غاز گرفته تا سلبریتی‌های فارغ از درد مردم!

به نظر می‌رسد اکنون و با فروکش کردن آتش فتنه به چند نکته توجه و در آن خصوص بحث و گفتگو شود؛ نکته اول اینکه تعریف از واژه مردم در فرهنگ لغت سیاسی امری ضروری است چرا که اغتشاشات اخیر نشان داد هر قشری چه مخالفان اغتشاش و ناآرامی در کشور و چه معترضین واقعی به امر اقتصاد و معیشت و چه اغتشاشاگران خود را مردم می خوانند! چه کسانی که در راهپیمائی ۱۳ آبان شرکت کردند و چه کسانی که تمایلی به شرکت به راهپیمائی ندارند یا مخالف حضور هستند همگی خود را مردم می دانند! حال این سوال قابل تامل است که «مردم» چه تعریفی دارد و حکومت در قبال هر یک از این افراد چه وظیفه ای دارد؟

نکته بعد، آسیب شناسی وضعیت جوانان و نوجوانانی است که در کف خیابان دست به اغتشاش یا رفتارهای هنجارشکنانه یا خشونت بار زده اند؛ با بهانه مرگ مرحومه مهسا امینی رفتارهایی از برخی جوانان دیده شد که تداعی‌کننده بازی‌های یارانه‌ای و جنگ سطح شهر در بازی‌های یارانه ای است! این که ریشه چنین رفتارهایی چه خواسته و چه ناخواسته و از سر هیجان، چیست نکته مهمی است که بحث تربیت و مسئولیت متولیان امر تربیت نوجوانان در جامعه را برجسته می‌کند!

مسئله دیگر توجه به امر تغییر جایگاه جلاد و شهید است! امروز شاهد این هستیم که مظلومیت شهدای امنیت از سوی برخی زیرسوال رفته در حالیکه این شهدا پای آرمان انقلاب ایستادند و بعضاً به بدترین نحو شکنجه و شهید شدند! افرادی که چنین جنایت‌هایی را مرتکب شده‌اند نه دغدغه مرگ مهسا امینی را داشتند، نه دغدغه حجاب و آزادی زن و نه دغدغه وضعیت اقتصادی و معیشت مردم! باید توجه داشت دشمن از این آب گل آلود ماهی خود را می‌گیرد!

نکته دیگر؛ در فتنه اخیر موضع‌گیری بسیاری از افراد و بزرگان و صاحب نظران نیز جای تامل دارد. بسیاری از افراد که در گذشته پای انقلاب بوده‌اند با فتنه اخیر از راه انقلاب جدا شده اند که صحبت‌های مقام معظم رهبری مثال روشنی است؛ «آن کسانی که از راه انقلاب برگردند، مثل کسانی هستند که در تابستان روزه گرفته‌اند و تا اواخر روز، روزه را حفظ می‌کنند، اما یک ساعت به غروب، دو ساعت به غروب طاقتشان تمام می‌شود؛ افطار می‌کنند. این مثل همان کسی است که از اولِ روز، روزه نگرفته است. باطل کردن روزه در هر زمانی از ساعات روز باشد، ابطال روزه است».

مسئله دیگر شانیت نیروی انتظامی و پاسداران امنیت در جامعه است؛ این امر در فتنه اخیر به شدت خدشه‌دار شده و مماشات با برهم زنندگان نظم عمومی در ابتدای فتنه دشمن را جری کرد تا دست به رفتارهای وحشیانه و داعش مآبانه علیه عوامل نیروی انتظامی و پاسداران امنیت را شاهد باشیم. خدشه‌دار شدن جایگاه پلیس و تعرض به عوامل نیروی انتظامی امری است که به سادگی قابل جبران نیست.

قطعاً طبق رهنمود مقام معظم رهبری خرمشهرها در راه است و این فتنه نه اولین فتنه دشمن بود و نه آخرین خواهد بود، در هر فتنه باید بر آگاهی، بصیرت و شناخت افراد نسبت به مواضع حکومت و جایگاه جمهوری اسلامی در جامعه افزوده شود وگرنه بازی را به دشمن باخته‌ایم!

انتهای پیام/*

کد خبر 746896

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =