افزایش ظرفیت سردخانه ۱۵۰۰۰ تنی شکوه سبز دماوند تا پایان امسال

فرماندار شهرستان دماوند گفت: در گذشته پشتیبانی لازم جهت تسهیل در صادرات محصولات باغی، زراعی و صنایع دستی در دماوند نشده است که این امر نیازمند توجه و برنامه‌ریزی‌های بیشتر در این حوزه است.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، رضا طاهرخانی در نشست مشترک کارگروه توسعه صادرات غیر نفتی شهرستان دماوند با اعلام خبر افزایش ظرفیت سردخانه ۱۵۰۰۰ تنی شکوه سبز دماوند تا پایان سال‌جاری، اظهار کرد: شهرستان دماوند دارای پتانسیل بسیار بالایی در صادرات محصولات خود دارد؛ ظرفیت‌های این شهرستان بالاتر از آماری است که در کارگروه‌ها مطرح می‌شود.

وی افزود: در گذشته پشتیبانی لازم جهت تسهیل در صادرات محصولات باغی، زراعی و صنایع دستی در دماوند نشده است که این امر نیازمند توجه و برنامه‌ریزی‌های بیشتر در این حوزه است.

فرماندار شهرستان دماوند در خصوص صادرات مستقیم محصولات کشاورزی، بیان کرد: در این زمینه احداث پایانه صادراتی بررسی خواهد شد و به صورت همزمان باید برندسازی در خصوص محصولات مختلف شهرستان انجام شود که در حوزه‌های محصولات کشاورزی، صنایع دستی و غیره است.

طاهرخانی تاکید کرد: آموزش علمی و دانش بنیان کشاورزان و باغداران جهت تولید انبوه محصولاتی که قابلیت صادرات دارند باید از سوی جهاد کشاورزی انجام گیرد و همچنین حمایت از بخش کشاورزی شهرستان و محصولات آن در اولویت کاری مسئولان دستگاه‌های متولی باشد.

انتهای پیام/*

کد خبر 746987

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =