عابدی خبر داد:

ری؛ رتبه‌دار تولید محصولات کشاورزی در استان تهران

سالانه یک میلیون و ۲۰۰ هزار تُن محصولات کشاورزی تولید می‌شود
کد خبر 747388
۲ آذر ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۸
ری؛ رتبه‌دار تولید محصولات کشاورزی در استان تهران

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ری گفت: شهرستان ری با تولید قریب به یک میلیون و ۲۰۰ هزار تُن تولید، رتبه‌دار تولید محصولات کشاورزی در استان تهران است.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، علی عابدی ظهر امروز در جلسه شورای اداری این شهرستان، اظهار کرد: بخش‌های زراعت، دام، آبزیان، صنایع تبدیلی و تکمیلی، آب و خاک از زیربخش‌های حوزه کشاورزی به شمار می‌روند.
وی بیان کرد: شهرستان ری با سطح زیر کشت حدود ۳۷ هزار هکتار اراضی کشاورزی، از قطب‌های تولید گندم، جو، ذرت و نباتات علوفه‌ای به شمار می‌رود.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ری عنوان کرد: با فعالیت ۲۰۷ واحد تولیدی، ۶ هزار و ۶۹۵ تُن گوشت قرمز و بیش از ۳۱۱ هزار لیتر شیر در ری تولید شده و این شهرستان از قطب‌های تولید محصولات دامی و لبنی در استان تهران به شمار می‌رود.
عابدی خاطرنشان کرد: شهرستان ری با تولید قریب به یک میلیون و ۲۰۰ هزار تُن تولید، رتبه‌دار تولید محصولات کشاورزی در استان تهران است.
وی از تغییر کاربری اراضی کشاورزی به عنوان یکی از تهدیدات بزرگ برای به مخاطره افتادن امنیت غذایی یاد و تاکید کرد: جلوگیری از تغییر کاربری، حفظ اراضی، توسعه کشاورزی و افزایش تولیدات در بخش از مهمترین سیاست‌ها و اولویت‌های کاری در این راستا است.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ری افزود: یکی از اولویت‌های کاری وزارتخانه، توسعه کشت قراردادی و خرید تضمینی محصولات استراتژیک کشاورزی است و این مهم با محوریت کاهش مصرف آب و تولید بیشتر محصولات کشت قراردادی در دستور کار قرار گرفته است.

انتهای پیام/*

کد خبر 747388

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =