ساعت بازی تیم ملی ایران با آمریکا در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر

تیم ملی فوتبال ایران سومین بازی خود در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر را روز سه شنبه مقابل آمریکا برگزار می کند.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، تیم ملی فوتبال کشورمان بعد از پیروزی مقابل ولز در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر در سومین بازی به مصاف تیم ملی آمریکا می رود. ساعت بازی ایران و آمریکا را در این مطلب می خوانید.

تیم ملی آمریکا نیز از دو بازی گذشته خود ۲ امتیاز به دست آورده است.

ساعت بازی ایران و آمریکا در جام جهانی قطر

سومین بازی تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر روز سه‌شنبه ۸ آذرساعت ۲۲:۳۰ در ورزشگاه الثمامه مقابل آمریکا انجام می‌شود.

تساوی تیم ملی فوتبال آمریکا برابر انگلیس نشان داد که تیم ملی فوتبال ایران در بازی پایانی گروهی که ۸ آذر برگزار می‌شود، کار آسانی پیش رو ندارد.

البته نتیجه‌ای که در این بازی رقم خورد، بدین معنا نیست که ایران یارای شکست تیم ملی فوتبال آمریکا و صعود به مرحله حذفی مسابقات را ندارد. اگر چه تیم ملی فوتبال ایران برابر انگلیس شکست خورد و آمریکا برابر این تیم به نتیجه مساوی دست پیدا کرد اما به خوبی می دانیم، نمایش ملی‌پوشان ایران در برابر سه شیرها تنها یک اتفاق بد بود که دیگر تکرار نخواهد شد و اگر قرار دوباره به رویارویی دو تیم باشد، به هیچ وجه نتیجه مسابقه قبلی رقم نخواهد خورد. باید به این نکته هم به صراحت اشاره کنیم، تیم ملی فوتبال آمریکا به هیچ‌وجه به اندازه ایران که روی دروازه ولز موقعیت ایجاد کرد، نتوانست موقعیت بسازد و همین نشان می‌دهد که ایران در ارائه فوتبال تهاجمی تیمی به مراتب بهتر از آمریکا است.

تیم ملی فوتبال ایران با تساوی برابر آمریکا به دور دوم بازی‌ها صعود می‌کند اما بهتر است به برد فکر کنیم و راه هم همان نمایشی است که برابر ولز داشتیم. فوتبال تهاجمی با مردانی چون طارمی، آزمون، علی قلی‌زاده و احمد نور از جلو و پشتیبانی از سوی هافبک های دفاعی و مدافعان کناری. اگر تیم ملی همان فوتبالی که برابر ولز به نمایش گذاشت تکرار کند، آمریکا هم چاره ای جز تسلیم در برابر ایران نخواهد داشت و چه خوب که با برد و کسب ۶ امتیاز پا به دور بعدی مسابقات بگذاریم. ایران در دیدار با ولز با همان شیوه‌ای بازی کرد که عربستان تیم ملی آرژانتین را شکست داد. با همان شیوه‌ای که ژاپن از سد آلمان گذشت.

این نمایش ها و این پیروزی ها نشان می‌دهد که فوتبال آسیا با فوتبال دفاعی و تاکتیک دفاع و ضدحمله خداحافظی کرده است و حالا در اندیشه ارائه فوتبال تهاجمی است.

منبع: افکار

انتهای پیام/

کد خبر 747562

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =