۱۹۵ نفر از متهمین بازداشتی در تهران آزاد شدند

دادستان تهران گفت: در راستای دستور اخیر رئیس قوه قضائیه مبنی بر بهره‌مندی زندانیانی که واجد شرایط اعطای ارفاقات قانونی هستند، تاکنون ۱۹۵ نفر از متهمین بازداشتی در تهران که واجد این شرایط بودند، آزاد شدند.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، علی صالحی؛ دادستان عمومی و انقلاب تهران امروز (دوشنبه ۷ آذر) در جلسه شورای عالی قضائی اظهار کرد: در راستای دستور اخیر رئیس قوه قضائیه مبنی بر بهره‌مندی زندانیانی که واجد شرایط اعطای ارفاقات قانونی هستند، تاکنون ۱۹۵ نفر از متهمین بازداشتی در تهران که واجد این شرایط بودند آزاد شدند.

رشد ۳۹۲ درصدی صدور سند حدنگاری برای اراضی کشاورزی در یک سال

در ادامه برگزاری این جلسه حسن بابایی، رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور هم با اشاره به جهش قابل توجه صدور اسناد حدنگاری طی مدت اخیر اظهار کرد: در آبان‌ماه سال جاری برای ۴۵۸ هزار و ۸۱۱ هکتار از اراضی کشاورزی سند حدنگاری صادر شد که در مقایسه با آبان‌ماه سال گذشته، رشد ۳۹۲ درصدی را نشان می‌دهد.

وی با بیان اینکه در ماه آبان برای‌ ۱۰ هزار و ۲۷۰ ملک روستایی نیز سند کاداستری صادر شد، گفت: در مجموع طی یک سال گذشته برای ۱۴۰ هزار و ۷۷۴ منزل روستایی سند حدنگاری صادر شده که در مقایسه با سال گذشته آن، رشد ۲۲ درصدی را نشان می‌دهد.

بابایی افزود: همچنین در آبان ماه سال جاری ۱۱ هزار و ۲۰۸ رای مثبت در خصوص اراضی و املاک قولنامه‌ای صادر شد که در مقایسه با سال گذشته ۱۵ درصد افزایش داشته است.

ارسال یک میلیون و ۳۰۰هزار نظریه کارشناسی به صورت سیستمی به قوه قضائیه در یک سال اخیر

کاظمی‌فرد، رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه نیز در این جلسه، با اشاره به اقدامات این مرکز در زمینه ارجاع کارشناسی به صورت تخصصی، هوشمند، بدون مداخله انسانی و دریافت سیستمی نظرات کارشناسی، اظهار کرد: از ابتدای آبان‌ماه سال جاری، نسخه اولیه سامانه ارجاع هوشمند به کارشناس در سامانه مدیریت پرونده‌های قضائی بارگذاری شده و در اختیار قضات سراسر کشور قرار گرفته است.

وی افزود: این سامانه، کارشناس را بر اساس تعداد کارهایی که در گذشته به او ارجاع شده و همچنین بر مبنای رشته و مکان کارشناسی، انتخاب کرده و به قید قرعه در اختیار قاضی قرار می‌دهد.

رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه با بیان اینکه در حال حاضر کارشناسان تمامی نظریات خود را به صورت سیستمی اعم از خودکاربری و دفاتر خدمات الکترونیک قضائی، برای قوه قضائیه ارسال می‌کنند، گفت: سال گذشته یک میلیون و ۳۰۰ هزار نظریه کارشناسی به صورت سیستمی برای قوه قضائیه ارسال شد.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

کد خبر 747629

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =