کی‌روش هم می‌داند دیدار فردا حذفی است/ از ایرانی‌ها عذرخواهی می‌کنم

سرمربی تیم ملی فوتبال آمریکا گفت: سرمربی ایران هم می‌داند دیدار فردا بسیار حساس و حذفی است.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، برهالتر در نشست خبری پیش از بازی با ایران حضور پیدا کرد درمورد اینکه فردا شاید حساس ترین بازی جام برگزار شود و اگر نظرسنجی برگزار شود چند درصد از مردم ایران و جهان از برد تیم ملی کشورمان و آمریکا خوشحال می شوند، اظهار داشت: وقتی درباره مسابقه فکر می کنم می بینم بسیاری افراد دیگر شاید ملاقات دیگری داشته باشند اما برای ما یک مسابقه فوتبال است که هر دو تیم می خواهند به مرحله بعدی بروند. این فقط یک بازی فوتبال است.

وی ادامه داد: ما هیچ ایده ای درباره این کار نداشتیم. تمرکز ما روی بازی است. نمی خواهم بگویم که برای من اهمیتی ندارد یا از این مسائل دور هستم. ۴ سال کار کردیم پس از کسب تساوی مقابل انگلستان برای برد ایران تلاش می کنیم. از مردم ایران حمایت می کنیم اما این فقط یک مسابقه فوتبال است.

سرمربی تیم ملی فوتبال آمریکا درمورد اینکه آیا حذف پرچم ایران به تیم شما ضربه می زند یا به سود شما خواهد بود، تصریح کرد: یک بار دیگر می توانم بگویم بازیکنان و کارمندان ما هیچ چیز درباره این موضوع نمی دانستند. بازهم تاکید می کنیم هدف ما تمرکز روی این بازی است. این بازی برای ما مهم است. از طرف کارمندان و بازیکنان آمریکا بابت اتفاق رخ داده معذرت خواهی می کنم.

برهالتر در پاسخ به این سوال که چه نظری درباره تیم ایران دارید، گفت: ایران تیم خیلی خوبی است. ترکیبی از ۸ سال کار توسط ایران است که سبب شد این گروه دور هم جمع شوند. شاید کار آنها از جام جهانی قبلی شروع شده است. خط حمله ایران بسیار خوب است و بازیکنان خوبی مانند طارمی دارد. مربی ایران را هم خوب می‌شناسم اما این بازی حذفی بوده و چالش زیادی دارد. در دو بازی قبلی برنده نشدیم و برای صعود به بردن این بازی نیاز داریم.

وی درمورد اینکه چرا به عنوان سرمربی این تیم از مسئولان کشورش نمی‌خواهد که ناوگان خود را از کشورهای مختلف خارج کند، زیرا ورزش سبب نزدیکی ملت ها می‌شود، خاطرنشان کرد: ورزش باید کشورها را به هم نزدیک کند. با وجود اینکه با هم رقابت می‌کنیم باید در جام جهانی مثل یک برادر مقابل هم قرار بگیریم.

سرمربی تیم ملی فوتبال آمریکا درمورد کارلوس کی‌روش، توضیح داد: کی‌روش یک مربی مجرب و کاربلد است که در مدت حضورش در آمریکا به ما کمک کرد. برای او احترام زیادی قائل هستیم.

برهالتر درباره حرف‌های غیرمحترمانه کلینزمن نسبت به ایران و اینکه آیا این یک جنگ روانی علیه ایران است، گفت: اینجا آمده‌ام که درباره بازی ایران و آمریکا صحبت کنم. شما درباره کسی صحبت می‌کنید که در تلویزیون حرف زده است و این موضوع به اینجا مربوط نمی‌شود.

وی درباره تجربه ۴ ساله‌اش در تیم ملی آمریکا و فرارسیدن یک لحظه مهم و اینکه چه اتفاقاتی برای افتاد که به امروز رسید، اظهار داشت: بازی با انگلستان و ولز جز همین بود. ما به عقب نگاه نمی‌کنیم. اجرای کار ما و انگلستان و ولز را فراموش کردیم. چیزی که می‌بینیم این است که باید تمرکز زیادی داشته باشیم و هیچ انحرافی نیست که تمرکز آمریکا را پرت کند. واقعاً این ۴ سالی که طی کردیم منجر شده که فردا شانس بزرگی برای صعود داشته باشیم.

سرمربی تیم ملی فوتبال آمریکا در واکنش به اینکه آیا بین او و برخی از عوامل تیمش اختلاف وجود دارد، گفت: درمورد سفر ۴ ساله صحبت کردیم. ما ۴ سال تعامل داشتیم. این را به شما می‌سپارم که درمورد آن قضاوت داشته باشید. من آدمی نیستم که درمورد این موضوع اظهارنظر کنم. آزاد هستید حرف‌هایم را درنظر بگیرید. جی‌او یکی از اعضای تیم ما است و فکر می‌کنیم بتواند به تیم ما کمک کند.

وی درباره اینکه بازی با ایران به معنی ماندن یا رفتن به خانه است، گفت: ایران مقابل انگلیس خیلی غیرفعال بود اما مقابل ولز تهاجمی بود و روحیه تیمی خوبی داشت و چیزی جلودار این تیم نبود. آن زمان بود که به جهان نشان دادند که می‌توانند یک تیم فیزیکی و قوی اروپایی را شکست دهند. ما کی‌روش را می‌شناسیم و او هم می‌داند که بازی برای ما حذفی است.

برهالتر در باره اینکه با توجه به سابقه کار کردن زیر نظر کی‌روش درباره نفوذ او در فوتبال آمریکا و ایران گفت: او یک سال وقت گذاشت تا فوتبال آمریکا تجزیه و تحلیل کند. وقتی در آمریکا کار می‌کرد هم نظارت زیادی روی ما داشت و تجربه زیادی ارتباط با مربیگری و توسعه جوانان داشت. او روی کار ما نظارت می‌کرد در پروژه سال ۲۰۱۰ گزارش می‌داد. او بینش خوبی داشت و پس از آن فرصت داشت که به رئال مادرید و سایر تیم‌ها برود.

وی ادامه داد: کی‌روش مربی با دانش و با تجربه‌ای است. چشم به راه مسابقه فردا هستیم. هیچ وقت نمی‌توان قبل از بازی گفت چه اتفاقی رخ می‌دهد. باید بگوییم این تیم براساس عملکرد خود مورد قضاوت قرار می‌گیرد.

سرمربی تیم ملی آمریکا درمورد موضوعی که باید در تیمش بهبود پیدا کند و ضعف گلزنی شاگردانش، گفت: گفتم گلزنی در جام جهانی چقدر مشکل است. واقعاً ایجاد فرصت گلزنی در جام جهانی سخت است. بحث ما این است که چگونه فرصت گلزنی ایجاد کنیم؛ البته در این بازی مجبور هستیم گل بزنیم و باید آرام باشیم. باید برنامه‌ریزی کنیم و برنامه خودمان را اجرا کنیم.

برهالتر درباره اینکه تا دو ماه پیش به دلیل مشکلات اقتصادی کسی از تیم آمریکا حمایت نمی‌کرد و آیا اکنون این تیم برای مردم آمریکا اهمیت دارد، تصریح کرد: نمی‌توانم برای همه آمریکایی‌ها صحبت کنم که چه چیزی می‌خواهند، اما به نظر می‌رسد که حمایت کافی را در کشور خودمان داریم. آمریکا کشوری است که رقابت‌های مختلفی در آن برگزار می‌شود و فکر می‌کنم فردا هم این حمایت وجود دارد.

وی در واکنش به اینکه ایرانی‌ها نمی‌توانند ویزا گرفته و به آمریکا بروند، اما از سوی دیگر آمریکایی‌ها می‌توانند به ایران سفر کنند، اظهار داشت: من درباره سیاست اطلاعی ندارم، چون یک مربی فوتبال هستم و درمورد سیاست بین‌المللی هم نقطه نظری ندارم.

سرمربی تیم ملی فوتبال آمریکا درپاسخ به این سوال که فکر می‌کند فردا به نتیجه لازم می‌رسد یا خیر، گفت: با توجه به بازی آخر ایران انتظار ندارم که بازی را رها کند. دیدید که هر کاری می خواستند انجام دادند و در هر لحظه از بازی بهترین عملکرد را داشتند. می‌دانیم که فردا نباید منتظر حمله ایران باشیم و باید حمله کنیم. اگر نبریم صعود نمی‌کنیم. انتظار دارم کی‌روش هرچیزی که لازم است انجام دهد.

برهالتر درخصوص ارزیابی‌اش از عملکرد بازیکنان خط میانی آمریکا گفت: عملکرد آمریکا در بازی اول به شکل خاصی بود و در بازی دوم شرایط متفاوت شد. کانال‌های خوبی را برای هدایت توپ به جلو داریم. هافبک‌های من بازی خوبی انجام دادند. سایر اعضای تیم هم باید فرصت‌ها را تمام کنند.

وی ادامه داد: باید ببینیم در بازی با ایران چطور بازی را پیش می‌بریم و به نتیجه می‌رسیم. با توجه به جایگزین‌هایی که در خط حمله داریم به اندازه کافی در این پست بازیکن داریم.

سرمربی تیم ملی آمریکا درخصوص اینکه چه خاطره‌ای از دیدار دو تیم در سال ۱۹۹۸ دارد گفت: آن بازی سوراخی در مغزم ایجاد کرده است. ایران تیمی بود که می‌خواست برنده باشد و تیم دیگر یعنی آمریکا اشتهای بردن نداشت. ایران برای برد متمرکز بود و ما هم باید برای پیش رفتن در این جام ذهنیت پیروزی داشته باشیم. می‌دانیم ایران تیم خوبی است و نمی‌خواهیم اشتباهات گذشته را انجام دهیم.

برهالتر در باره اینکه بازیکنانش باید برای رسیدن به احساس پیشرفت مقابل ایران و رسیدن به پیروزی اظهار داشت: برد همیشه احساس پیشرفت در تیم ایجاد می‌کند. با توجه به تلاشی که در ۴ سال گذشته داشتیم خیلی مهم است که برنده باشیم. در سال گذشته عملکرد منسجمی داشتیم که به جام جهانی برسیم و برای خیلی از نفرات ما اولین فرصت برای حضور در این میدان است. فکر می‌کنم با توجه به این شرایط که تاکنون به یک گل رسیده‌ایم امیدوارم هستیم فردا گل‌های بیشتری بزنیم. برای پیش رفتن، یک راه وجود دارد و آن هم موفقیت ما است.

وی در واکنش به اینکه آیا پیروزی ایران در جام جهانی ۱۹۹۸ را به یاد دارد، خاطرنشان کرد: همانطور که گفتم عملکرد ایران خوب بود و محکم بازی کرد. آن شب آنها مستحکم بازی کردند و نشان دادند که یک تیم باید چه تعهدی داشته باشد.

مایکل کمرمن، مدیررسانه‌ای تیم فوتبال آمریکا درمورد اینکه روز گذشته و در نشست خبری به خبرنگاران ایرانی فرصت سوال کردن داده نشد و برهالتر هم تیمش را برای تمرین به پشت تابلوهای تبلغیاتی برد، گفت: قوانین فیفا به من اجازه صحبت در این مورد را نمی‌دهد و اولین بار است که این مسئله مطرح می‌شود.

منبع: فارس

پایان پیام/

کد خبر 747641

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =