کد خبر 747962
۱۵ آذر ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۲
الگوی مصرف آب در مدارس شمیرانات رعایت نمی‌شود

رئیس اداره آب و فاضلاب رودبار قصران شهرستان شمیرانات با انتقاد از مصرف بالای آب در مدارس، گفت: برای اصلاح الگوی مصرف کلاس‌های آموزشی در مدارس برگزار کرده‌ایم.

ابوذر فردی، رئیس اداره آب و فاضلاب رودبار قصران شهرستان شمیرانات در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس اجتماعی شبکه خبری تهران‌نیوز با تأکید بر ضرورت اصلاح الگوی مصرف آب در شهرستان شمیرانات، اظهار کرد: در این راستا به صورت متمرکز با سایر نهادها و سازمان‌ها همکاری داشتیم و با فرهنگ‌سازی اصلاح الگوی مصرف در ادارات و مدارس به مقابله با بحران احتمالی آب پرداختیم.
وی با انتقاد از مصرف بالای آب در مدارس و ادارات و البته ارائه آموزش‌های لازم به دانش‌آموزان مدارس شهرستان شمیرانات در راستای اصلاح الگوی مصرف آب، بیان کرد: برای اصلاح الگوی مصرف کلاس‌های آموزشی در مدارس برگزار و همچنین از ظرفیت ائمه جمعه و جماعات برای ارائه تذکر و هشدار به مردم نسبت به کمبود منابع آب و ضرورت عزم و اهتمام همگانی در اصلاح الگوی استفاده شده است.
رئیس اداره آب و فاضلاب رودبار قصران شهرستان شمیرانات خاطرنشان کرد: البته با کاهش منابعی آبی بسیاری از مردم در مسیر اصلاح الگوی مصرف قدم برداشته و می‌کوشند میزان مصرفشان را مدیریت کنند، البته همچنان باید فرهنگسازی با هدف همراه کردن همه جامعه در این راستا تداوم یابد.
فردی در پاسخ به سوالی درباره اقدامات صورت گرفته در راستای بهره‌برداری از شبکه‌های آب، مطرح کرد: در راستای مقابله با بحران آب، شبکه و انشعابات آب را اصلاح کردیم و بازسازی در این زمینه انجام شد، از سویی شبکه فرسوده قدیمی حذف و اصلاح شده است.
وی با تأکید بر اینکه کنتورهای فرسوده نیز از رده خارج شده‌اند، افزود: همچنین برخورد با انشعابات غیرمجاز و مشترکان پرمصرف و بدمصرف نیز در دستور کار قرار دارد.
رئیس اداره آب و فاضلاب رودبار قصران شهرستان شمیرانات تصریح کرد: به مشترکانی که در ساختمان‌ها و مجتمع‌های دارای واحدهای بیشتر زندگی می‌کنند، توصیه می‌کنیم نسبت به نصب تانکر آب اقدام کنند و به صورت استاندارد برای هر نفر مقدار آب مصرفی مشخص باشد.
فردی با بیان مزایای استفاده از تانکر آب در مجتمع‌های و ساختمان‌های مسکونی، خاطرنشان کرد: به این ترتیب در صورت ترکیدگی لوله، افراد به راحتی از آب ذخیره شده استفاده می‌کنند، همچنین نصب شیرآلات کاهنده مصرف آب بسیار موثر است.
انتهای پیام/*

کد خبر 747962

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =