کد خبر 750237
۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۰
تخریب ساخت‌وسازهای غیرمجاز در اراضی کشاورزی کهریزک

بخشدار کهریزک گفت: در راستای حفظ و صیانت از اراضی کشاورزی و همچنین اهمیت موضوع امنیت غذایی ۱۲۳ حکم قضائی برای اراضی‌ که توسط افراد متخلف مورد تغییر کاربری قرار گرفته بود، اجرا شد.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، امین بابایی بخشدار کهریزک عصر امروز در حاشیه تخریب ساخت و سازهای غیرمجاز بخش کهریزک در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: به دنبال حفظ و صیانت از اراضی کشاورزی و همچنین اهمیت موضوع امنیت غذایی با محوریت جهاد کشاورزی شهرستان ری ۱۲۳ حکم قضائی (مجموعا با احکام اجرا شده در روستای سلمان‌آباد و تبائین) برای اراضی‌ که توسط افراد متخلف مورد تغییر کاربری و تخریب قرار گرفته بود، اجرا شد.

وی بیان کرد: با اعمال تبصره ۲ ماده ۱۰ از قانون حفظ اراضی کشاورزی، مجموعه جهاد کشاورزی به انضمام حوزه حقوقی اقدام به اجرای احکام قضائی کرده، مجموعا ۱۶ هکتار از اراضی آزادسازی شد تا با جمع‌آوری پسماندها و برگشت به حالت اول بتواند در عرصه تولید محصولات کشاورزی و امنیت غذای منطقه و پایتخت موثر باشد.

بخشدار کهریزک با اشاره به اقدام برخی سودجویان که پس از تخریب مجددا اقدام به ساخت و ساز غیرمجاز می‌کنند، عنوان کرد: گشت‌های مستمر، متمرکز و ۲۴ ساعته‌ای که با تعامل دستگاه‌های مختلف و محوریت جهاد کشاورزی صورت می‌گیرد، ساخت‌ و ساز غیرمجاز در اراضی را کاهش داده اما متاسفانه یک خلأ قانونی وجود دارد.

بابایی افزود: اگر جدای از خلأ یاد شده، جهاد کشاورزی این توفیق را داشته باشد که پس از اعمال تبصره ۲ ماده ۱۰ اقدام به تشکیل پرونده‌های قضائی کند، متخلفین با درصد جرائم و خسارت روبه‌رو شده و اجازه اقدام غیرقانونی مجدد را به خود نخواهند داد.

وی خاطرنشان کرد: از حوزه‌های قانون‌گذاری و اجرایی جهاد کشاورزی تقاضا داریم به محض اجرای احکام قانونی اقدام به تشکیل پرونده‌های قضائی و برخورد با مالکین داشته باشند تا این دست تخلفات تکرار نشود.

انتهای پیام/*

کد خبر 750237

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =