اروپا قصد دارد با تحریم سپاه ایران را به میز مذاکرات بکشاند

یک کارشناس مسائل غرب آسیا گفت: هدف اصلی تصمیم اخیر اروپا علیه سپاه ملتهب ساختن بازارهای ارزی و آسیب زدن به وضعیت اقتصاد و ثبات بازارهای کشور است که روشن‌گری رسانه‌ها و مسئولان را می‌طلبد.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز،سیدمصطفی خوش‌چشم، کارشناس مسائل غرب آسیا در گفت‌وگویی درمورد رفتار اروپا برای مقابله با جمهوری اسلامی اسران بیان کرد: طرح تروریست خواندن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران یک اقدام تحریمی به منزله تحریم جدید اقتصادی نیست. بلکه یک اقدام سیاسی_امنیتی در چارچوب جنگ ترکیبی غرب در مقابل ایران است.*تحریم سپاه ازسوی اروپا تکه‌ای از پازل جنگ ترکیبی علیه کشورمان استوی افزود: این اقدام به عنوان یکی از تکه‌های پازل این جنگ ترکیبی علیه ما استفاده شده است.

برای اینکه ایران را در پای میز مذاکرات به عقب ببرد که این هدف کوتاه‌مدت است و البته اهداف میان‌مدت و بلندمدتی هم در این جنگ ترکیبی متصور هستند.خوش‌چشم ادامه داد: اما مسئله مهم این است که فعلا پارلمان اروپا این طرح را تصویب کرده و هنوز شورای وزرا و اتحادیه اروپا هنوز آن را به تصویب نرسانده است و روی آن صحه نگذاشته‌اند.

ممکن است حتی این مباحث را بدون نتیجه نیز جلو ببرند.این کارشناس بین‌الملل گفت: چراکه هدف اصلی این اقدام ملتهب ساختن بازارهای ارزی و اقتصادی ماست و درحقیقت هدف‌گذاری چنین اقداماتی مانند بخش‌های دیگری از همین جنگ‌های ترکیبی، آسیب زدن به وضعیت بازارها و ثبات بازارهای کشور است که درهمین زمینه نیز روشن‌گری رسانه‌ها و مسئولان را می‌طلبد.وی تصریح کرد: ازطرفی در اتخاذ مواضع اگرچه بایستی پاسخ قاطعانه‌ای را به طرف اروپایی نشان داد اما باید این مسئله را نیز مدنظر قرار داد که در زمین طرف مقابل بازی نشود.

خوش‌چشم گفت: اگرچه پاسخ ایران باید طرف مقابل را با هزینه‌های بیشتری مواجه کند تا دست از اینگونه اقدامات در آینده بردارند. اما این مطلب نیز باید برای مردم روشن شود که منظور از این زورآزمایی‌ها، زورآزمایی‌های سیاسی عمدتا به منظور عقب راندن دوطرف در پای میز مذاکره است و به هیچ عنوان اقدامات عملی در رابطه با نزاع و درگیری متصور نیست.

منبع : افکار نیوز

انتهای پیام/

کد خبر 750297

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =