متوسط بارش در تهران ۲۵ درصد کمتر از شهرهای دیگر است

مدیرعامل شرکت آبفای تهران در جریان ارائه گزارش عملکرد شرکت آبفای تهران در صحن شورا بر وضعیت نامطلوب آب تهران و ضرورت صرفه‌جویی در مصرف آب تاکید کرد.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، محسن اردکانی در جریان برگزاری یکصد و سی و ششمین جلسه صحن علنی شورای ششم با بیان اینکه میزان متوسط بارندگی در تهران ۲۸۰ میلی متر است، اظهار کرد: با این وجود متأسفانه میزان بارش در تهران بیشتر از ۱۸۰ میلی متر نبوده و از متوسط بارندگی کشور ۲۵ درصد کمتر است.

مدیرعامل آبفای استان تهران با اعلام اینکه امسال ۷۵ دستگاه مخزن اضطراری در تهران نصب شده است، اظهار کرد: در حال حاضر ۱۰۱ دستگاه مخزن اضطراری داریم و از ۳۷۰ دستگاه مخزنی که برای مدیریت بحران در شهر تهران پیش‌بینی شده ۲۱۶ دستگاه از محل تبصره سه در سطح شهر تهران نصب خواهد شد و آب مستمر در این دستگاه‌ها در جریان است.
وی با اشاره به نصب ۴ هزار شیر آتش‌نشانی در پایتخت، خاطرنشان کرد: یک مخزن آبیاری فضای سبز به ارزش ۲۸ میلیارد تومان در اختیار شهرداری تهران قرار گرفته است.
مدیرعامل آبفای استان تهران در ادامه یادآور شد: در کلیه نقاطی که خطوط آب و فاضلاب وجود دارد و شهرداری به دنبال اجرای طرح در این نقاط است حداکثر همکاری با شهرداری تهران وجود دارد.
چمران: پیگیر طرح رینگ آب دور شهر تهران هستیم
مهدی چمران رییس شورای شهر تهران نیز در توضیحی در این باره اظهار کرد: ما حسب وظیفه شورایی تنها با شرکت آب و فاضلاب وارد همکاری نشدیم بلکه این موضوع را به شرکت‌هایی چون برق، گاز نیز تسری دادیم به طوری که ما سال‌هاست طرح رینگ آب دور شهر تهران را پیگیر هستیم.
وی با اشاره به وجود بحران آب در شرایط فعلی عنوان کرد: با توجه به حجم کم بارش و نزورات آسمانی این بحران هرروز عمیق‌تر می‌شود که بخش عمده گذر از این چالش صرفه‌جویی است که ما از شهروندان درخواست داریم تا به این مقوله اهتمام ویژه ای داشته باشند.

منبع: فارس

انتهای پیام/

کد خبر 752433

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =