یک کیلومتر از قطعات کمربندی دوم تهران تعریض شد

مدیر راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان ری گفت: یکی از قطعات کمربندی دوم تهران با طول یک کیلومتر تعریض شد.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، محمدرضا زمانی روز شنبه در گفتگویی افزود: روزانه به‌طور متوسط بیش از ۳۰ هزار تردد از این قطعه کمربندی دوم تهران به ویژه در حد فاصل پل فیروزآباد تا غنی آباد انجام می‌شد.

وی یادآور شد: با توجه به نیمه‌کاره ماندن طرح تعریض کمربندی دوم تهران و ایجاد گره‌های ترافیکی و پس‌زدگی در ساعات اوج تردد، با دستور مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، اجرای این طرح در نیمه دوم امسال در دستور کار قرار گرفت و اجرا شد.

زمانی اظهار داشت: این قطعه از کمربندی دوم تهران به طول نزدیک یک کیلومتر و با اعتبار پنج میلیارد تومان اجرا و بخش قابل توجهی از مشکلات ترافیکی این محدوده مرتفع شد.

مدیر راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان ری اعلام کرد: اکنون رانندگان و مسافران می‌توانند در ۲ لاین رفت و ۲ لاین برگشت در این مسیر تردد کنند و کمتر شاهد ترافیک در این محدوده باشند.

وی خاطرنشان کرد: تعریض محدوده سه راه غنی آباد تا سه راه سیمان نیز در دستور کار اداره کل راهداری قرار دارد و به زودی عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود.

یکی از مسیرهای دسترسی در شهرستان ری که از ساعت ۱۰ تا ۱۷ هر روز در طول پنج کیلومتر و سه مقطع با ترافیک سنگین مواجه است، مسیر دسترسی روستای غنی آباد، امین آباد و فیروز آباد در کمربندی دوم تهران و ناحیه جنوبی کارخانه سیمان شهرری است.

برای بهبود، اصلاح و تعریض این جاده ۱۴ سال پیش طرحی تعریف شده اما تاکنون اقدام خاصی برای اجرای آن انجام نگرفته است.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/

کد خبر 752586

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =