لازمه مهار تورم کاربردی کردن رشد تولید است

فرماندار شهرستان ورامین گفت: رشد تولید یعنی اینکه از لحاظ کمّی و کیفی به رشد قابل توجهی دست پیدا کنیم و لازمه رشد تولید و مهار تورم کاربردی کردن تولید است.

مجید درویشی فرماندار شهرستان ورامین در گفتگو با خبرنگار سرویس اقتصادی شبکه خبری تهران‌نیوز با اشاره به شعار سال ۱۴۰۲ با عنوان «مهار تورم، رشد تولید»، اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی چندین سال است که سال را با مفاهیم اقتصادی نامگذاری می‌کنند و این نشان از اهمیت اقتصاد و تمرکز دشمن روی این موضوع است.

وی اضافه کرد: برای اینکه مهار تورم اتفاق بیفتد نیازمند رشد تولید هستیم و در نهایت به رشد اقتصادی خواهیم رسید، متأسفانه طی سال‌های گذشته تورم در کشور چندین برابر شد، به همین دلیل با رکود اقتصادی مواجه بودیم و برای رشد اقتصادی باید ابتدا تورم از بین برود و سپس رشد تولید اتفاق بیفتد.

فرماندار شهرستان ورامین درباره اینکه اصولاً رشد تولید به چه معنا است؟ عنوان کرد: رشد تولید یعنی اینکه از لحاظ کمّی و کیفی به رشد قابل توجهی دست پیدا کنیم و لازمه رشد تولید و مهار تورم کاربردی کردن تولید است و در اینصورت رشد اقتصادی نیز به وجود خواهد آمد.

درویشی در پاسخ به سوال دیگر که آیا زمینه و بستر موضوعی نام و شعار سال به معنای فراموشی یا کم‌اعتنایی به سایر زمینه‌ها است؟ بیان کرد: همانطور که اشاره کردم طی سال‌های گذشته دشمن به جنگ اقتصادی روی آورده، به همین دلیل رهبر معظم انقلاب اسلامی چند سال است که شعارهای اقتصادی را مدنظر قرار داده‌اند و ابتدای هر سال نامگذاری شعار سال با مضمون اقتصادی است.

وی در ادامه توضیح داد: نامگذاری امسال به «مهار تورم، رشد تولید» به معنای نادیده انگاشتن شعار سال‌های گذشته نیست، بلکه شعار امسال مکمل شعار سال‌های گذشته است و باید این شعارها توأمان مورد توجه مسئولان قرار بگیرد تا در جنگ اقتصادی مقابل دشمن به پیروزی برسیم.

فرماندار شهرستان ورامین متذکر شد: ایران دارای سرمایه‌های بزرگی است و باید این سرمایه‌ها به سمت تحقق رشد تولید پیش برود، با این کار تحریم‌های ظالمانه دشمنان نیز اثر چندانی نخواهد داشت و کشور علاوه بر رشد تولید، در مهار تورم هم به موفقیت دست خواهد یافت.

انتهای پیام/*

کد خبر 752815

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =