کد خبر 755415
۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۵:۳۹
آخرین وضعیت مرزهای مشترک ایران با افغانستان

سردار «قاسم رضایی» جانشین فرمانده کل انتظامی کشور و امیر «کیومرث حیدری» فرمانده نیروی زمینی ارتش ایران وارد منطقه سیستان شدند.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، جانشین فرمانده کل انتظامی جمهوری اسلامی ایران در بازدید از مرز در زابل گفت: در مرز مشترک ایران و افغانستان چند باری است که از طرف حاکمان افغانستان اشتباه رخ می‌دهد و روز گذشته نیز اقدام تیراندازی بیجا اتفاق افتاد.

سردار قاسم رضایی روز یکشنبه در بدو ورود به شهرستان زابل در جمع خبرنگاران با بیان اینکه از طرف نیروهای مرزبانی اقدام متقابل نسبت به تیراندازی انجام شد، تصریح کرد: نیروهای مرزبانی این موضوع را مدیریت کردند و متاسفانه یکی از همکاران به شهادت رسید و ۲ نفر دیگر نیز مجروح شدند.

وی تاکیدکرد: به کشورهای همسایه می‌گوییم که مرزهای ما مرزهای دوستی است و نباید اجازه دهیم اتفاق ناگواری پیش بیاید.

جانشین فرمانده کل انتظامی جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه در حال حاضر وضعیت بسیار آرام است، اظهاررداشت: شب گذشته هیچ گونه تهاجمی اتفاق نیفتاده است و موضوع عصر دیروز فیصله پیدا کرد.

امیرحیدری: امنیت در مرزهای مشترک با افغانستان کاملا برقرار است

همچنین فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران نیز گفت :مرزهای مشترک با کشور افغانستان به طور کامل در کنترل نیروی زمینی ارتش هستند و در کنار ما برادران مرزبانی قرار دارند و امنیت به طور کامل برقرار است.

امیر حیدری افزود: بارها اشاره شد حضور ما در مرز به معنای اینکه خطری ما را تهدید می‌کند نیست بلکه به جهت اشراف اطلاعاتی و امنیت است که در مرزها برقرار است.

وی اظهار کرد: در بحث برخورد با نوع تردد ممکن است گاها اختلافی بین دو مرزبان پیش افتد که موضوع مهمی نیست و کاملا در کنترل بوده است.

امیر حیدری خاطرنشان کرد: همرزمان ما در مرزبانی و نیروی زمینی کاملا در منطقه مسلط هستند، تا هر جا که کشور مقابل مرز مشترک با ما دارد مقررات بین‌المللی را احترام بگذارد احترام متقابل می‌بیند و حسن همجواری بجا می‌آوریم ولی اگر جایی احساس بشه طرف مقابل نمی‌خواهد به مقرارت تن بدهد با برخورد دیگری مواجه می‌شود.

منبع: اقتصاد۲۴

انتهای پیام/

کد خبر 755415

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =