همه ابزارهای تبلیغاتی دشمنان علیه ولایت فقیه است

دبیر ستاد مرکزی بزرگداشت سالگرد ارتحال حضرت امام(ره) گفت: تمام ابزارهای تبلیغاتی دشمن، انقلاب اسلامی و ولایت فقیه را آماج حملات خود قرار داده‌اند.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، حجت‌الاسلام محمدعلی انصاری ظهر روز دوشنبه در نشست خبری به تشریح آخرین اقدامات مرتبط با مراسم بزرگداشت چهاردهم خرداد سالگرد ارتحال ملکوتی امام راحل پرداخت و اظهار داشت: پیام جمهوری اسلامی این است که باید در همه صحنه‌ها عبادت خدا باشد، هرکار خوبی که از انسان سر بزند نشان‌دهنده عبادت خداوند است.

وی تاکید کرد: بزرگترین دستاورد ملموس معمار کبیر انقلاب در جمهوری اسلامی خلاصه می‌شود، امام راحل فرمودند جمهوری اسلامی نه یک کلمه کم و نه یک کلمه زیاد.
این مسئول با بیان اینکه به تعبیر مقام معظم رهبری امام خمینی(ره) روح جمهوری اسلامی است و باید این امر مهم را در انقلابمان جستجو کنیم، افزود: تجلیل واقعی از امام این است که در هر مناسبتی زیر یک شعار گرد هم آییم و آن شعار را تجزیه و تحلیل کنیم.

دبیر ستاد مرکزی بزرگداشت سالگرد ارتحال امام خمینی خاطرنشان کرد: خدا را شاکریم بعد از رحلت امام شاگرد خلف ایشان مقام معظم رهبری ادامه‌دهنده راه ایشان است.

انصاری ادامه داد: از نقد هراسی نداشته باشیم، قبل از اینکه دیگران نقدمان کنند خودمان را نقد کنیم و بعد از انتقاد دنبال ترمیم و تصحیح امور باشیم.

وی یادآور شد: بعد از فروکش کردن کرونا در کشور از مقام معظم رهبری در خصوص برگزاری مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) سوال کردیم و ایشان تأکید داشتند این مراسم باید به بهترین شکل ممکن برگزار شود.

دبیر ستاد مرکزی بزرگداشت سالگرد ارتحال حضرت امام (ره) اضافه کرد: شور و حال مراسم بزرگداشت امام راحل را پس از کرونا شاهد هستیم، از رئیس جمهور به خاطر همکاری صمیمانه با ستاد مرکزی بزرگداشت حضرت امام خمینی (ره)تشکر می‌کنیم.

انصاری گفت: در مورد امام سه محور می‌تواند اساس بحث باشد؛ محور اول خصوصیت و ویژگی‌های فردی ایشان، محور دوم اهداف و محور سوم دستاورد ملموس مبارزه امام و یاران ایشان است.

به گفته این مسئول، رساترین پیام جمهوری اسلامی بعثت انبیا است؛ خداوند می‌فرماید برای هر امتی در تاریخ و جهان یک پیامبر فرستادیم و هدف و رسالت ایشان ۲ مسئله عبادت خدا و اجتناب از طاغوت بود.

وی افزود: هر گونه تخطی از خط الهی به معنای طاغوت است و طاغوت هم درجاتی دارد؛ رسالت جمهوری اسلامی این است که نقش طاغوت را از جامعه بزداید و چیزی جز فرامین الهی در جامعه اجرا نمی‌شود.

دبیر ستاد مرکزی بزرگداشت سالگرد ارتحال حضرت امام (ره) خاطرنشان کرد: عصر روز ۱۲ فروردین وقتی اعلام می‌شود که مردم به جمهوری اسلامی رای داده‌اند امام راحل پیامی خطاب به مردم صادر می‌کند که موجب حیرت و تعجب می‌شود که چه نگاه عمیقی دارد؛ ایشان می‌فرماید در جمهوری اسلامی باید تمامی مسائل از فرهنگ و دانشگاه تا دادگستری و اقتصاد دگرگون و متحول شود.

وی افزود: امام راحل تاکید داشتند که اقتصاد وابسته باید به اقتصاد مستقل تبدیل شود و تمام آنچه که در طاغوت بود باید با استقرار جمهوری اسلامی زیر و رو شود و طبقات بالا بر طبقات پایین ظلم نکنند.

حضور ۳۰۰ میهمان خارجی در مراسم ارتحال امام خمینی

انصاری با بیا اینکه ۳۰۰ میهمان خارجی در مراسم سالگرد ارتحال امام شرکت می‌کنند، یادآور شد: بیش از ۷۰۰ هزار نفر درخواست عزیمت به تهران برای شرکت در این مراسم را دارند و پیش‌بینی حضور یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفری را در این مراسم داریم.

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: خبرنگاران از ۲۶ رسانه بین‌المللی از لبنان؛ چین، روسیه، عراق، امریکا، ژاپن، انگلستان برای پوشش مراسم می‌آیند.

این مسئول افزود: مراسم از ساعت هشت صبح سخنرانی مقام معظم رهبری ساعت ۹ آغاز می‌شود و همچنین شب سالگرد ارتحال ساعت ۲۰:۳۰ برنامه رسمی داریم و رئیس جمهور سخنران این مراسم خواهد بود.

انصاری این را هم گفت که اقلیت‌های مذهبی از کلیمیان تا مسیحیان هم برنامه‌های خاص خود را دارند چراکه امام خمینی فقط متعلق به شیعیان نیست.

وی ادامه داد: مراسم گسترده‌ای هم در کشورهای اسلامی و غیراسلامی در سفارت‌های ایران داریم و بسته‌های ویژه‌ای برای میهمانان خارجی و نشست‌های مختلف داریم.

این مسئول خاطرنشان کرد: محافل ادبی و هنری در داخل و حارج کشور و برنامه‌ی ویژه‌ای برای نیروهای مسلح داریم.

انصاری یادآور شد: کلیه وزارت‌خانه‌های دولت با ما همکاری خوبی داشتند اما از وزارت خارجه که کار میهمانان خارجی و هماهنگی سفرا و سفارت‌خانه‌های ایران در کشورهای مختلف داشتند تشکر کنم؛ کارهای فرهنگی با ۲۰ زبان خارجی انجام دادند که جای تقدیر دارد.

وی ادامه داد: از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای چاپ و نشر اندیشه‌های امام و از وزارت آموزش و پرورش برای برگزاری مراسمات و مسابقات برای دانش آموزان قدردانی می‌کنیم.

این مسئول اعلام کرد: وزارت اقتصاد و دارایی وظیفه بیمه زائران را از نقطه مبدا تا مقصد بر عهده دارد که این نیز جای تقدیر دارد؛ ایستگاه‌های صلواتی پیرامون حرم و تعمیرات خودروها و موتور سیکلت‌های زائران را انجام می‌دهیم.

انصاری گفت: زائران ما از روزی که می‌آیند تا روزی که می‌روند تحت خدمات پزشکی ما هستند و بیمارستان‌های دولتی و بخشی از بیمارستان‌های خصوصی آماده پذیرش هستند؛ بیمارستان‌های صحرایی در محوطه حرم حتی برای جراحی‌های محدود ایجاد شده و وزرات بهداشت، ارتش و شهرداری تهران امکانات خود را مستقر کرده‌اند.

وی افزود: کانال‌ها و ایستگاه‌های یخ برای گرمازدگی درنظر گرفته‌ایم و پارکینگ‌های زیادی احداث کردیم و بالغ بر ۲۰ هزار اتوبوس باید در پارکینگ‌ها مستقر کنیم.

دبیر ستاد بزرگداشت سالگرد امام راحل خاطرنشان کرد: کریدورهای مخصوص برای تردد از پارکینگ تا حرم و ویلچرها برای معلولان در نظر گرفته شده است و برخی خودروهای برقی هم برای حمل و نقل خواهیم داشت.

وی یادآور شد: اورژانس، آتش‌نشانی و هلال احمر هم در بخش‌های مختلف فعال هستند.

این مسئول گفت: چند ۱۰ هزار صندلی چیده شده و نمایشگرهای زیادی برای صحن‌ها و حتی زیرزمین حرم در نظر گرفته‌ایم تا مردم این مراسم را از دست ندهند.

انصاری افزود: تمام ظرفیت‌های اتوبوسرانی تهران و مترو را بکار گرفته‌ایم و برخلاف تبلیغات دشمنان شاهد حضور مردم خواهیم بود.

انتهای پیام/

کد خبر 755447

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =