کد خبر 755500
۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۷:۰۲
تسریع در صدور شناسنامه فرزندخواندگی

با توافق اداره کل ثبت احوال و بهزیستی استان تهران صدور شناسنامه برای فرزندخواندگی تسریع می‌یابد.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، با همکاری اداره کل ثبت‌ احوال استان تهران، پرونده‌های ارسالی از سوی بهزیستی به صورت ویژه و بدون فوت وقت رسیدگی و انجام خواهد شد.

حسین زین‌الصالحین؛ مدیرکل ثبت احوال استان تهران در دیدار با محمد نصیری مدیرکل بهزیستی استان تهران اظهار کرد: مطالعات کارشناسی تشکیل اتوماسیون الکترونیکی به منظور تشکیل پرونده در صدور شناسنامه نوزادان معرفی شده از سوی بهزیستی خبر داد.

وی افزود: در سطح ادارات استان فرد مشخصی را برای تسهیل و رسیدگی ویژه به پرونده‌های بهزیستی استان تهران تعیین می‌کنیم.

محمد نصیری مدیرکل بهزیستی استان تهران هم ضمن تقدیر از همراهی و حمایت‌های سازمان ثبت احوال در صدور شناسنامه برای نوزادان معرفی شده از بهزیستی گفت: موضوع ایجاد اتوماسیون و دسترسی آنلاین بین دو سازمان موضوع بسیار کارگشا و منشأ خیر خواهد بود.

وی افزود: یارانه بسیاری از مددجویان تحت پوشش سازمان بهزیستی که حقوق مستمری و حق پرستاری و یارانه نگهداری در منزل دریافت می‌کنند به دلیل آنلاین نبودن اطلاعات ثبت‌ احوال و بهزیستی پس از فوت نیز بعضا تا نزدیک ۳ ماه همچنان یارانه به حسابشان واریز می‌شود که این باعث هدر رفت منابع محدود سازمان می‌شود.

مدیرکل بهزیستی استان تهران با اشاره به تعداد قابل توجه افراد پشت نوبت دریافت یارانه و حق پرستاری خاطرنشان کرد: این منابع می‌تواند در سایه دولت الکترونیک در اختیار افراد نیازمند پشت نوبت دریافت مستمری قرار گیرد.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

کد خبر 755500

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =