کد خبر 755561
۱۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۲:۲۵
عدم مراجعه نیمی از خودروها به مراکز معاینه فنی

مدیرعامل اتحادیه سازمان‌های حمل و نقل همگانی کشور به پیامدهای عدم اجرای کامل قانون هوای پاک مبنی بر اعمال قانون خودروهای فاقد معاینه فنی اشاره کرد و گفت: این امر سبب شده نیمی از خودروهای مشمول، از مراجعه به مراکز معاینه فنی خودداری کنند.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، در بازدیدی که احمد وحیدی وزیر کشور به اتفاق مهدی سلیمی؛ رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها و هیئت همراه از غرفه اتحادیه سازمان‌های حمل و نقل همگانی کشور به عمل آورد، در جریان نحوه عملکرد دو سامانه «سمیع (سامانه یکپارچه پرداخت عوارض خودرویی کشور)» و «سیمفا (سامانه یکپارچه معاینه فنی کشور)» قرار گرفت.

عبداله متولی؛ مدیرعامل اتحادیه سازمان‌های حمل و نقل همگانی کشور در جریان این بازدید به پیامدهای عدم اجرای کامل قانون هوای پاک مبنی بر اعمال قانون خودروهای فاقد معاینه فنی اشاره کرد و افزود: این امر سبب شده نیمی از خودروهای مشمول، از مراجعه به مراکز معاینه فنی خودداری کنند.

متولی همچنین گزارشی از نوسازی ناوگان تاکسیرانی در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت کشور و پیامد تردد تاکسی‌های فرسوده برای کیفیت هوای شهرها ارائه کرد.

مساله کمبود و یا فقدان جایگاه سوخت «CNG» در برخی از شهرهای کشور از دیگر موضوعاتی بود که مدیرعامل اتحادیه سازمان‌های حمل و نقل همگانی با وزیر کشور به عنوان یکی از دغدغه‌های حوزه حمل و نقل عمومی در شهرهای کم برخوردار مطرح کرد و به مشکلاتی که این موضوع برای ناوگان تاکسیرانی و اتوبوسرانی گازسوز ایجاد می‌کند پرداخت. وزیر کشور نیز دستور پیگیری و رسیدگی به موضوع و رایزنی با دستگاه متولی توسعه جایگاه‌های سوخت برای رفع این مشکل را داد.

وی همچنین به چالش‌هایی که پیش روی اجرای بیمه رانندگان ناوگان حمل و نقل عمومی درون‌شهری وجود دارد، به عنوان مساله دیگری که در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت نیازمند پیگیری است اشاره کرد که وحیدی دستور پیگیری برای تدقیق نحوه تخصیص اعتبارات این بخش را صادر و تاکید کرد: به لحاظ اعتباری مشکلی برای اینکه رانندگان فعال مشمول استفاده از این خدمات به طور کامل در دامنه پوشش بیمه قرار بگیرند، وجود ندارد.

تاکید وزیر کشور بر رعایت قانون در حوزه عوارض خودرویی

احمد وحیدی؛ وزیر کشور در جریان این بازدید ضمن ابراز خرسندی از پیشرفت‌های فناورانه صورت گرفته در حوزه مدیریت شهری با راه‌اندازی سامانه‌های یکپارچه کشوری در موضوعات مورد نیاز از سوی اتحادیه سازمان‌های حمل و نقل همگانی کشور، از عملکرد مطلوب سامانه عوارض خودرویی موسوم به «سمیع» تقدیر و در عین حال تاکید کرد که همه شهرداری‌ها، نهادها و دستگاه‌های مربوطه باید قانون ابلاغی پیرامون اتصال به بستر یکپارچه پرداخت عوارض خودرو در قالب سامانه سمیع را رعایت کنند.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

کد خبر 755561

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =