همسایگان باید منافع جمعی را در نظر بگیرند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: بدون شک ایران، سوریه، ترکیه و روسیه می‌توانند با فعالیت‌های مشترک، منافع جمعی خود را تامین و همچنین به برقراری امنیت منطقه کمک کنند.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، شهریار حیدری در خصوص برگزاری نشست نمایندگان ترکیه، ایران، روسیه و سوریه در روزهای آینده برای بحث درباره تدوین نقشه راه عادی‌سازی روابط آنکارا با دمشق، گفت: تهران، دمشق و مسکو با یکدیگر روابط سیاسی و دیپلماتیک نزدیکی دارند از این رو بستر لازم برای بهره‌مندی از این ظرفیت در راستای رفع تنش‌های منطقه‌ای میان کشورهای همسایه از جمله ترکیه وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه تاکنون نشست‌های دیپلماتیک متعددی میان مقامات کشورهای یاد شده برگزار شده است، اظهار کرد: در واقع کشورهای یاد شده گفتگو و مذاکره را راه حل برطرف کردن تنش‌های کنونی می‌دانند. متاسفانه قسمت‌هایی از خاک سوریه با حمایت ترکیه در اختیار جبهه النصره بوده که باید این مهم برطرف شود.

وی ضمن تاکید بر اینکه احترام به حسن همجواری و تمامیت ارضی کشورها از جمله مولفه‌های بین‌المللی است که همسایگان باید به آن احترام گذاشته و رعایت کنند، ادامه داد: بر این اساس مولفه یاد شده در خصوص سرزمین سوریه نیز باید از سوی ترکیه عملیاتی شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه تهران، دمشق، آنکارا و مسکو چهار کشور اثرگذار منطقه‌ای هستند، خاطرنشان کرد: بدون شک این کشورها می‌توانند با فعالیت‌های مشترک، منافع جمعی خود را تامین و همچنین به برقراری امنیت پایدار منطقه کمک شایانی کنند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

انتهای پیام/

کد خبر 755585

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =