استرس سرطان از خود بیماری کُشنده‌تر است

رئیس مجتمع بیمارستانی امام خمینی(ره)، انستیتو کانسر را قدیمی‌ترین مرکز سرطان کشور دانست و گفت: استرس سرطان حتی از خود بیماری کشنده‌تر است.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، سیدحسن اینانلو، در مراسم راه‌اندازی شتاب‌دهنده پیشرفته ورسا اچ دی و سی تی سیمولاتور در انستیتو کانسر دانشگاه علوم پزشکی تهران، انستیتو کانسر را قدیمی‌ترین مرکز سرطان کشور دانست که اولین دستگاه کبالت آن از سال ۱۳۲۸ مستقر شده است.

وی افزود: قدمت این مرکز و خدماتی که طی این سال‌ها به مردم ارائه شده بر هیچ کس پوشیده نیست. جراحی‌های بسیار سنگین و رادیوتراپی و شیمی درمانی سرطان در این مرکز انجام می‌شود که بسیار قابل توجه است.

اینانلو با اشاره به نیاز انستیتو کانسر به تجهیزات پیشرفته گفت: این مرکز سه دستگاه با انرژی پایین و یک دستگاه با انرژی بالا دارد که با توجه به نیاز بیماران بسیار به رادیوتراپی که حدود ۳ هزار و ۵۰۰ بیمار در سال و حدود ۴۰ تا ۵۰ هزار جلسه رادیوتراپی است، شمار بیماران بیش از توان این مرکز و تجهیزات آن است.

رئیس مجتمع بیمارستانی امام خمینی با اشاره به تمهیدات اندیشیده شده به منظور کاهش لیست انتظار بیماران، افزود: با وجود اینکه خدمات رادیوتراپی در سه شیفت ارائه می‌شد، اما لازم بود دستگاه پرانرژی رادیوتراپی برای بیمارانی که تومورهای عمقی و نیاز به درمان‌های پیشرفته دارند، راه‌اندازی شود. خوشبختانه با به کارگیری دستگاه ورسا اچ دی می‌توانیم صف انتظار بیماران را کوتاه‌تر و خدمات بهتری را ادامه دهیم.

اینانلو، یکی دیگر از چالش‌های انستیتو کانسر را کاشت دقیق مواد رادیواکتیو در براکی تراپی دانست و گفت: برای انجام این کار نیاز به دستگاه سی تی سیمولاتور داشتیم و اکنون با راه‌اندازی این دستگاه گشایش بزرگی در درمان بیماران مجتمع بیمارستانی امام خمینی به وجود آمده است.

رئیس مجتمع بیمارستانی امام خمینی، با قدردانی از خیرین متولی پروژه انستیتو کانسر، افزود: این مرکز دو بونکر خالی دیگر دارد که امیدواریم با کمک معاونت درمان وزارت بهداشت و هیأت امنای ارزی به دستگاه‌های پیشرفته مجهز شود و بتوانیم خدمت بیشتری را به مردم ارائه دهیم.

اینانلو با اشاره به هزینه هنگفت درمان بیماران مبتلا به سرطان در بخش خصوصی، گفت: وظیفه ما در دانشگاه، ایجاد امکانات و به حداقل رساندن صف انتظار بیماران است تا بیماران به محض تشخیص بیماری درمان شوند و استرسی که حتی از خود بیماری کشنده‌تر است، در آنان به حداقل برسد.

منبع: مهر

انتهای پیام/

کد خبر 755591

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =