۳ هکتار از اراضی ملی چنارشرق رفع تصرف شد

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری دماوند از رفع تصرف سه هکتار از اراضی ملی در پلاک‌ چنارشرق این شهرستان خبر داد.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، حسن شکری، صبح پنجشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با هدف حفظ انفال و عرصه‌های ملی به مساحت ۳۰ هزار متر مربع از اراضی ملی واقع در پلاک ۸۶ چنار شرق رفع تصرف شد.

وی افزود: این چهار فقره تخریب ساخت سازهای غیرمجاز در راستای تبصره ۵۵ قانون حفاظت و بهره‌برداری از جنگل‌ها و مراتع کشور با حکم قطعیت یافته قضائی جهت رفع تصرف و اعاده وضع به حال سابق توسط یگان حفاظت منابع طبیعی شهرستان دماوند، یگان حفاظت مسکن و شهرسازی و عوامل کلانتری ۱۱ دماوند از ید متصرفان خارج و به دولت بازگردانده شد.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دماوند بیان کرد: در این اراضی منابع طبیعی، سودجویان متصرف اقدام به ساخت و ساز غیرمجاز از جمله احداث بنا، دیوارکشی و فنس‌کشی کرده بودند.

شکری گفت: با توجه به اینکه اراضی ملی و دولتی جز انفال و متعلق به بیت‌المال مردم است، اداره منابع طبیعی با برگزاری گشت‌های مستمر نظارت کامل بر حفظ و حراست اراضی ملی را به عمل آورده است و با متخلفان برابر قانون برخورد می‌شود.

وی افزود: از شهروندان خواهشمندیم در صورت مشاهده هرگونه تصرف اراضی ملی مراتب را از طریق شماره ۱۵۰۴ به یگان حفاظت اطلاع دهند.

منبع: مهر

انتهای پیام/

کد خبر 755599

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =