قیام ۱۵ خرداد طلوع انقلاب اسلامی ایران بود

امام جمعه باقرشهر و کهریزک گفت: روزهای ۱۴ و ۱۵ خرداد به منزله‌ ظهور جنبش و فداکاری یک مجاهد در جریان پر پیچ‌وخم حوادث و مشکلات بود.

حجت الاسلام والمسلمین عبدالعلی استیری امام جمعه باقرشهر و کهریزک در گفتگو با خبرنگار سرویس سیاسی شبکه خبری تهران نیوز اظهار کرد: پانزدهم خرداد ماه یادآور یکی از بزرگترین جنبش‌های تاریخی در قرن بیستم و سرآغاز معجزه عظیمی به نام انقلاب اسلامی است.

وی بیان کرد: روزهای ۱۴ و ۱۵ خرداد به منزله‌ی طلوع و غروب امام راحل (ره) در صحنه سیاسی انقلاب به شمار می‌آید اما در اصل، ظهور جنبش و فداکاری یک مجاهد در جریان پر پیچ‌وخم حوادث و مشکلات بود.

امام جمعه بخش کهریزک اظهار داشت با اشاره به روایتی از پیامبر اکرم(ص) افزود: برخی افراد کلید خیر هستند و قفل شر و برخی دیگر بازکننده شر، خوشا به حال کسی که خداوند کلید خیر را در دست او قرار داده و بدا به حال آن کس که خدا کلید شر را به او سپرده است.

حجت‌الاسلام استیری ادامه داد: امام راحل(ره) مصداق بارز این روایت بود و وجود با برکت ایشان کلید خیرات بسیار و مغلاق شر برای ملت ایران شد.

وی تاکید داشت: انقلاب اسلامی ایران از همین برکات بود که وجود امام خمینی(ره) مسیر دستیابی به آن را به مردم نشان داده و کلید دستیابی به این خیر عظیم شد.

امام جمعه باقرشهر و کهریزک تصریح کرد: امروز مانند روزهای نخست انقلاب دشمن قوی نیست، چرا که تمام راه‌ها و تلاش‌هایی که می‌توانستند علیه انقلاب به کار بردند ولی نتوانستند کاری از پیش ببرند.

حجت‌الاسلام استیری گفت: درخت تناور انقلاب به پشتوانه‌ مردم غیور ایران ریشه دوانده است، اما از کید آن غافل نباید بود که از این میان می‌توان به حرکات شاخصی مانند قیام خونین ۱۵ خرداد ماه و جنبش‌های مردمی در جریان بیداری اسلامی اشاره کرد.

وی خاطرنشان کرد: در مقابل دشمنان باید هشیار بود همانطور که حضرت امام تاکید داشتند بیداری مردم، عامل اصلی برای صیانت دستاوردهای انقلاب اسلامی است.

انتهای خبر/*

کد خبر 755746

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =