نقش شهید چمران در شکست حصر پاوه انکارناپذیر است

نماینده مردم بهارستان و رباط‌کریم در مجلس شورای اسلامی گفت: شهید چمران در راستای شکست و عقب‌نشینی رژیم صهیونیستی در جنوب لبنان و شکست حصر پاوه نقش غیرقابل انکاری داشت.

حجت‌الاسلام حسن نوروزی به مناسبت سالروز شهادت مصطفی چمران در گفتگو با خبرنگار سرویس سیاسی شبکه خبری تهران‌نیوز با اشاره به ویژگی‌های اخلاقی و الهی این شهید، اظهار کرد: شهید مصطفی چمران با اینکه دانش‌آموخته در غرب و آمریکا بود، اما با حضور در لبنان کنار امام موسی صدر توانست نهضت اسلامی را در این کشور برپا کند.

وی اضافه کرد: شهید چمران هر کجا نیاز به جهاد بود حضور پیدا می‌کرد و در لبنان و در سال‌های جنگ تحمیلی همواره از خود چهره یک متخصص و فرمانده بااخلاص را به نمایش می‌گذاشت.

نماینده مردم بهارستان و رباط‌کریم در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: شهید چمران در جنوب لبنان همراه با نیروهای مردمی آنچنان مقابل رژیم صهیونیستی ایستادگی کرد که این رژیم مجبور به تسلیم شد.

حجت‌الاسلام نوروزی تصریح کرد: مردم خاک خونین «صیدا» و «صور» لبنان به‌خوبی شهید چمران را می‌شناسند، چرا که این شهید در جنوب لبنان به‌خصوص این شهرستان‌ها جان‌فشانی‌های زیادی کرد تا مقابل دشمنان اسلامی ایستادگی کند.

وی عنوان کرد: شهید چمران در شهرهای جنوب لبنان همراه با رزمندگان و شیعیان با رژیم صهیونیستی و آمریکا جنگید و با حمله رژیم صدام به ایران در صف مجاهدان مقابل دشمنان ایستاد و به صفوف معتقدان راه خدا و امام خمینی(ره) پیوست.

نماینده مردم بهارستان و رباط‌کریم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: شهید چمران در دوران جمهوری اسلامی به‌ عنوان وزیر دفاع به مردم خدمت کرد و در دولت نخست بسیار خوش درخشید و با آغاز حملات ددمنشانه صدام به ایران با حمایت امپریالیسم و صهیونیسم جهانی و غرب به صفوف رزمندگان پیوست.

حجت‌الاسلام نوروزی یادآور شد: شهید چمران با رابطه بسیار خوبی که با مردم کُردستان داشت، با محاصره شهر پاوه از سوی دشمن، از خود قدرت و رزمندگی تمام‌عیار و مثال‌زدنی به نمایش گذاشت.

وی اضافه کرد: در جنگ پاوه و محاصره پادگان این شهر، شهید چمران همراه با مردم مقاوم پاوه در سوسنگرد خوش درخشیده و با فرمان تاریخی امام خمینی(ره) در تاریخ ۲۷ مردادماه سال ۱۳۵۸ محاصره پاوه را شکستند.

نماینده مردم بهارستان و رباط‌کریم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شهید چمران فتح‌الفتوح امام خمینی(ره) و تربیت شده اسلام و انقلاب اسلامی بود، توضیح داد: شهید چمران متخصص، عارف، متعهد و انقلابی بودن را در هم آمیخته بود و در راه اهداف اسلام و انقلاب از هیچ تلاش فروگذار نکرد و تا آخرین قطره خون و نفس به اسلام و انقلاب اسلامی وفادار ماند.

انتهای خبر/*

کد خبر 756136

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =