تحرکات مشکوک آمریکا در مناطق تحت کنترل کردهای سوریه

ارتش آمریکا پایگاه‌های خود را در مناطق تحت کنترل «YPG» (شاخه پ.ک.ک در سوریه) را با تجهیزات لجستیکی و نظامی جدید تقویت کرد.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، ارتش آمریکا پایگاه‌های خود را در مناطق تحت کنترل «YPG» (شاخه پ.ک.ک در سوریه) را با تجهیزات لجستیکی و نظامی جدید تقویت کرد.

خبرگزاری آناتولی به نقل از منابع محلی، گزارش داد که یک کاروان نظامی آمریکا شامل ۷۵ خودرو، طی روزهای ۱۹ و ۲۰ ژوئن از عراق وارد استان الحسکه در شمال شرق سوریه شد.

بر اساس این گزارش، مقصد این کاروان نظامی، پایگاه‌ها و مراکز نظامی آمریکا در منطقه الشدادی و رمیلان که تحت کنترل YPG است، بود. این کاروان، شامل خودروهای زرهی، مخازن نفت، تجهیزات توپخانه‌ای و نیز مقادیر زیادی از مهمات بود.

نیروهای آمریکایی که در استان‌های الحسکه، رقه و دیرالزور دارای پایگاه هستند، در ژانویه ۲۰۲۳ نیز تجهیزات نظامی و لجستیکی را به پایگاه‌ها و نقاط مستقر در مناطق تحت کنترل سازمان تروریستی در استان الحسکه فرستاده بودند.

اکتبر ۲۰۱۹ بود که در جریان عملیات «نبع السلام» ترکیه، نیروهای آمریکایی برای تقویت حضور خود در مناطق نزدیک به منابع نفتی در شمال شرقی سوریه، از غرب رود فرات به شرق این رود عقب‌نشینی کردند.

منبع: فارس

انتهای پیام/

کد خبر 756322

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =