کد خبر 756713
۱۰ تیر ۱۴۰۲ - ۲۰:۳۳
تصمیم نهایی AFC برای انتخابی جام جهانی

کنفدراسیون فوتبال آسیا نحوه صعود تیم‌های این قاره به جام جهانی ۲۰۲۶ آمریکا، کانادا و مکزیک را تشریح و از مسیر کشورهای آسیایی برای حضور در این رقابت‌ها رونمایی کرد.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، کمیته مسابقات کنفدراسیون فوتبال آسیا امروز شنبه تشکیل جلسه داد و درباره موضوعات مختلف تصمیم‌گیری کرد. یکی از تصمیمات مهم این کمیته، تعیین مسیر تیم‌ها برای صعود به جام جهانی ۲۰۲۶ آمریکا، کانادا و مکزیک بود.

با توجه به اینکه دوره بعدی جام جهانی با حضور ۴۸ تیم برگزار می‌شود، قاره آسیا ۸ سهمیه مستقیم و یک سهمیه پلی آف خواهد داشت.

بر این اساس ۱۸ تیم راه یافته به مسابقات انتخابی جام جهانی در قاره آسیا در قالب سه گروه ۶ تیمی با یکدیگر رقابت خواهند کرد.

تصمیم نهایی AFC برای انتخابی جام جهانی | مسیر تیم ملی فوتبال ایران رونمایی شد

دو تیم اول هر گروه (در مجموع ۶ تیم) به صورت مستقیم راهی جام جهانی می‌شوند.

در مرحله بعد، تیم‌های سوم و چهارم هر گروه (در مجموع ۶ تیم) در دو گروه سه تیمی و به صورت متمرکز (هر تیم دو مسابقه) به مصاف هم می‌روند. در پایان این مرحله، تیم‌های اول هر گروه (دو کشور) راهی جام جهانی می‌شوند.

سهمیه پلی آف قاره آسیا هم از بین تیم‌های دوم مشخص می‌شود. تیم برتر در نهایت نماینده قاره آسیا در پلی آف بین قاره‌ای خواهد بود و در صورت برتری مقابل حریفی از یک قاره دیگر است.

با افزایش سهمیه آسیا و با این شیوه برگزاری انتخابی در قاره آسیا، کار تیم‌های بزرگ و مدعی از جمله ایران، ژاپن، عربستان، کره جنوبی و استرالیا برای صعود به جام جهانی کم دردسر به نظر می‌رسد.

منبع: مهر

انتهای پیام/

کد خبر 756713

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =