مساجد قلب تپنده و کانون فعالیت‌ها در محلات اسلامی هستند

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور گفت: مساجد می‌توانند در حکم قلب تپنده محلات، محور و کانون اجرای برنامه‌ها در محله‌های اسلامی قرار گیرند.

به گزارش شبکه خبری تهران‌نیوز، حجت‌الاسلام محمدجواد حاج علی‌اکبری عصر امروز در نشست تخصصی و نمایشگاه عملکرد و پیشرفت تحقق محله اسلامی، اظهار کرد: در حالی در منطق قرآن کریم مسجد دارای کارکردهای تربیتی، معرفتی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی بوده و می‌تواند نقش احیاگر را محیط پیرامونی خود ایفا کند که کارکرد برخی مساجد در اقامه نماز خلاصه شده است.
وی عنوان کرد: درصورتیکه مساجد کارکردهای خود را داشته باشند، می‌توانند در حکم قلب تپنده محلات محور و کانون اجرای برنامه‌ها در محله‌های اسلامی قرار گیرند.
رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور خاطرنشان کرد: محور قرار گرفتن پایگاه‌های مقاومت بسیج در درون مساجد در راستای اجرای طرح محله مردم‌سالار اسلامی می‌تواند نوعی غبارروبی از چهره مساجد در مسیر احیای آن‌ها باشد.
حجت‌الاسلام حاج علی‌اکبری افزود: ویژگی برجسته‌ای که در قالب این طرح بسیج نسبت به آن اهتمام می‌ورزد این است که مسجد نقش احیاگر را برای منطقه پیرامونی خود ایفا خواهد کرد و از سویی عمران و آبادانی شهرها را به دنبال دارد.
وی تاکید کرد: اگر به تعریف مسجد در دین مبین اسلام بازگردیم به همه آرزوها خواهیم رسید و مشکلات و کاستی‌های اجتماعی به خاطر تقلیل نقش مسجد در جامعه ایجاد شده‌اند، از بین خواهند رفت.
رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور ادامه داد: نباید فراموش کرد مسجدی که نقش محوری آن تقلیل یافته، نمی‌تواند از ایمان محله پیرامونی خود صیانت کرده و آن‌ها را برای تهاجم به دشمن آماده کند.
حجت‌الاسلام حاج علی‌اکبری با ابراز خرسندی از راه‌اندازی پایگاه‌های محله مردم‌سالار اسلامی، گفت: باید با استفاده از همه ظرفیت‌ها، دست به دست هم دهیم تا مساجد و محلات احیاء شده و تاخیر طولانی‌مدت صورت گرفته در این زمینه جبران شود.
وی عنوان کرد: قطعا جامعه آینده و چهره شهرها و محلات ما از رهگذر بازگشت به مسجد و اقدام سازماندهی امت بر مدار مسجد، جامعه متفاوتی خواهد بود.
انتهای پیام/*

کد خبر 757355

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =