۴ تصفیه‌خانه فاضلاب محلی در تهران ساخته می‌شود

مدیر عامل شرکت فاضلاب تهران گفت: براساس طرح جامع فاضلاب تهران، چهار تصفیه‌خانه فاضلاب محلی در نظر گرفته شده است.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، «عباسعلی مصرزاده» با بیان این‌که زمین موردنیاز برای ساخت این تصفیه‌خانه‌ها باید توسط شهرداری تهران تأمین و به شرکت فاضلاب واگذار شود، خاطرنشان‌ کرد: فقط زمین تصفیه‌خانه خرگوش دره از این تعداد زمین‌ها در مرحله رفع معارض و واگذاری است.

وی افزود: شرکت فاضلاب تهران نیازمند همکاری و مساعدت شهرداری منطقه ۲۲ برای تسهیل صدور مجوزهای عملیات اجرایی ایجاد تاسیسات فاضلاب (شبکه جمع‌آوری و خطوط انتقال)، رفع معارض‌ها و هماهنگی با سایر ارگان‌ها برای تسریع امور اجرایی در منطقه است.

مصرزاده ادامه‌داد: شرکت فاضلاب تهران از سال ۱۳۹۶ و از محل درآمدهای جاری خود نسبت به اجرای بخشی از شبکه فاضلاب منطقه اقدام کرده و تاکنون حدود ۳۵ درصد از شبکه جمع‌آوری و انتقال فاضلاب منطقه ۲۲ را به انجام رسانده است.

مدیر عامل شرکت فاضلاب تهران خاطرنشان‌ کرد: برای اتمام طرح فاضلاب منطقه ۲۲ (شبکه، خطوط انتقال و تصفیه‌خانه‌های فاضلاب) بر اساس برآورد سال ۱۴۰۲، نزدیک به ۱۰۰ هزار میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است.

وی اضافه‌کرد: بر اساس مصوبات شورای اسلامی شهر تهران، شهرداری منطقه ۲۲ ملزم به انجام تعهداتی از قبیل تأمین آورده غیرنقدی، تأمین و تملک اراضی محل ساخت چهار واحد تصفیه‌خانه است.

مصرزاده گفت: برای رفع مشکل فاضلاب تخلیه‌شده غیرمجاز توسط شهرک‌های مسکونی واقع در شمال بزرگراه خرازی به شبکه جمع‌آوری آب‌های سطحی، هم اکنون پکیج اضطراری تصفیه فاضلاب در تقاطع بزرگراه خرازی- کاشان در حال ساخت است.

وی بیان‌داشت: این پکیج در مرحله نخست برای تصفیه فاضلاب با دبی حدود ۹۰۰ مترمکعب در شبانه‌روز طراحی شده است که قابلیت ارتقا به دو فاز در آینده را داراست.

منبع: ایرنا

انتهای خبر/

کد خبر 757787

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =