تخلفاتی در پرونده «آفتاب ری» رخ داده است

استاندار تهران گفت: آفتاب ری مشارکت به‌صورت تعاونی بوده است، اما در زمینه پیش فروش تخلفاتی صورت گرفته و یک واحد به چندین نفر فروخته شده و سازنده نتوانسته به تعهدات خود عمل کند.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز،‌ علیرضا فخاری شامگاه چهارشنبه در جمع خبرنگاران در خصوص پرونده کثیرالشاکی «آفتاب ری» گفت: آفتاب ری مشارکت به‌صورت تعاونی بوده است، اما در زمینه پیش فروش تخلفاتی صورت گرفته و یک واحد به چندین نفر فروخته شده و سازنده نتوانسته به تعهدات خود عمل کند.

وی به جلسه خود با رئیس دادگستری ری اشاره کرد و گفت: مقرر شد دارایی موجود در پرونده «آفتاب ری» تبدیل به احسن شود و حداقل میزانی از سرمایه‌گذاری و سهم افرادی که مشارکت‌کننده بودند، توزیع شود و در نهایت از محل ارزش‌افزوده جدیدی که ایجاد شده سود قابل تقسیم نیز در میان مشارکت‌کنندگان تقسیم شود.

استاندار تهران با بیان اینکه قاعده کار تعاونی از شروع تا پیگیری و اتمام آن توسط بخش خصوصی انجام می‌شود و نوع مدیریت آن از محل توافقات میان اعضای تعاونی است، گفت: تعاونی‌ها گاهی با ناملایماتی روبه‌رو می‌شوند و در نهایت منجر به اجرایی نشدن تعهدات اعضای هیأت‌مدیره، نسبت به صاحبان سهام در تعاونی‌ها می‌شود، این اجرایی نشدن تعهدات، باعث تشکیل پرونده‌های زیاد قضائی شده و انتظار می‌رود در راستای پیگیری و نظارت آن و کنترل عملکرد تعاونی‌ها وزارت تعاون اقدام کند.

وی افزود: نظارت‌های وزارت تعاون به‌صورت دوره‌ای و با فاصله زمانی کوتاه تأثیر بسزایی در کاهش ضریب تخلفات خواهد داشت و انحراف از معیارهای تعیین شده را برای کار تعاونی‌ها کمتر می‌کند.

منبع: مهر

انتهای خبر/

کد خبر 757890

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =