هشدار درباره تحرکات آمریکا در مثلث مرزی عراق، سوریه و اردن

یک عضو ارشد ائتلاف فتح ضمن هشدار درباره تحرکات نظامی و امنیتی آمریکا در مثلث مرزی عراق، سوریه و اردن، به دولت بغداد توصیه کرد که تدابیر احتیاطی فوری را برای مقابله با این تحرکات اتخاذ کند.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، یکی از اعضای ائتلاف فتح ضمن هشدار درباره تحرکات نیروهای آمریکایی و حمایت آنها از برخی عناصر تروریستی در مثلث مرزی عراق، سوریه و اردن هشدار داد.

«علی الزبیدی» همچنین به ضرورت رعایت احتیاط از جانب دولت عراق در قبال این تحرکات آمریکا اشاره کرد، چرا که به باور او ممکن است این تحرکات در صورت بروز هرگونه تنش بغداد با واشنگتن بر حاکمیت عراق تأثیر بگذارد.‌

وی ادامه داد: تحولاتی در مثلث مرزی عراق، سوریه و اردن جریان دارد، به ویژه که این منطقه شامل زندان‌هایی است که خطرناک‌ترین عناصر تروریستی داعش را در خود جای داده است.

الزبیدی تصریح کرد: نظامیان آمریکایی این مثلث مرزی را تحت کنترل دارند و اقتدار خود را بر زندان‌های مستقر در آن، تحمیل و برای حمایت از برخی شبه نظامیان و تروریست‌های داعش تلاش می‌کنند و بنابراین یک نیروی مسلح تحت اختیار اشغالگران آمریکایی در این مثلث مرزی حضور دارد.

این مقام ارشد ائتلاف فتح خاطرنشان کرد: دولت عراق باید تدابیر احتیاطی فوری را در واکنش به تحرکات آمریکا در مثلث مرزی سوریه، اردن و عراق اتخاذ کند، به ویژه اینکه این اقدامات ممکن است در صورت بروز هرگونه تنش با اشغالگران آمریکایی در این منطقه، حاکمیت عراق را تحت تأثیر قرار دهد.

منبع: مهر

انتهای خبر/

کد خبر 758144

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =