کد خبر 758230
۲۱ مرداد ۱۴۰۲ - ۰۸:۴۶
آخرین اخبار از آواربرداری حادثه جوانمرد قصاب

در هفته‌ای که گذشت ساختمانی در محله جوانمرد قصاب بر اثر نشت گاز منفجر شد، طبق گفته سرپرست فرمانداری ری قرار بوده عملیات آواربرداری و پاکسازی محیط ۲۰ مرداد پایان یابد.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، حادثه تلخ بود و در این انفجار بر اثر نشت گاز علاوه بر ساختمان مذکور به ساختمان‌های مجاور هم خشارت وارد شد؛ تلخ‌تر اما خبر فوت مادر شهیدی بود که در آن ساختمان ساکن بود.

پس از حادثه عوامل شهرداری منطقه ۲۰ تهران با دستور دادستان ری شروع به آواربرداری، پاکسازی و ایمن‌سازی محیط کردند؛ افرادی هم که منازلشان آسیب و ناایمن شده بود هم به حسینیه‌ای در محله جوانمرد قصاب منتقل شدند و اسکان یافتند.

در این راستا صبح امروز نشست بررسی وضعیت حادثه انفجار ساختمان در محله جوانمرد قصاب با حضور محمد بشارت سرپرست فرمانداری ویژه ری، یزدی‌خواه نماینده مردم ری در مجلس شورای اسلامی، رؤسای کمیته امداد امام خمینی و جمعیت هلال احمد، نمایندگان دادگستری و دادستانی، چندتن از مسئولین موکب‌ها و گروه‌های جهادی و سایر مسئولین و با حضور چندتن از نمایندگان مالکین و ساکنین واحدهای آسیب‌دیده در این حادثه در محل سالن جلسات ساختمان فرمانداری برگزار شد.

سرپرست فرمانداری ویژه ری در این جلسه در سخنانی ضمن ارائه شرح وضعیت موجود حادثه گفت: در مرحله اول جهت شروع اقدامات قانونی توسط دستگاه‌های متولی می‌بایست ارزیابی خسارت توسط کارشناس رسمی دادگستری است که با درخواست ساکنین و از سوی حوزه قضائی و مجموعه دادستانی ری تعیین خواهد شد، پیگیری شود.

بشارت ادامه داد: یکی از تصمیمات خوبی که در این جلسه گرفته شد ارائه تسهیلات بانکی با کارمزد پایین به مالکین واحدهای خسارت‌دیده جهت بازسازی واحدهای مسکونی است.

وی گفت: استفاده از ظرفیت موکب‌ها و گروه‌های مردمی و تشکل‌ها جهت کمک‌رسانی به آسیب‌دیدگان از جمله ارائه رایگان خدمات قضائی و وکیل به خانواده‌ها یکی دیگر از تصمیمات است که نمایندگان گروه‌های جهادی حاضر در جلسه در این خصوص آمادگی مساعدت و همکاری خود را در این زمینه اعلام کردند.

بشارت افزود: استفاده از ظرفیت جمعیت هلال احمر جهت ارائه یارانه درمانی و خدمات دارویی به مصدومین حادثه و استفاده از ظرفیت بسته‌های معیشتی هلال احمر نیز از دیگر مصوبات این جلسه است.

سرپرست فرمانداری ویژه ری خاطرنشان کرد: طبق اعلام شهردار منطقه ۲۰ عملیات آواربرداری ساختمان‌های آسیب‌دیده و پاکسازی معابر عمومی اطراف ساختمان‌ها تا روز جمعه بیستم مردادماه به پایان خواهد رسید و پس از آن فضا جهت انجام کار کارشناسی برای تعیین میزان خسارت‌ها مساعد و اقدامات بعدی آغاز خواهد شد.

منبع: ایرنا

انتهای خبر/

کد خبر 758230

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =