کد خبر 758362
۲۴ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۵۸
زیرسویه جدید کرونا واکسن‌گریز نیست

معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: زیرسویه جدید کرونا که برخی در فضای مجازی می‌خواهند از آن غول بزرگی بسازند اصلا تا به امروز در ایران دیده نشده است.

به گزارش پایگاه خبری «تهران نیوز»، سعید کریمی، معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نشست سلامت اربعین در خصوص شایعه شیوع زیرسویه جدید کرونا در کشور گفت: این زیرسویه که برخی در فضای مجازی می‌خواهند از آن غول بزرگی بسازند، اصلا تا به امروز در ایران دیده نشده و واکسن گریز هم نیست. یعنی اگر مردم واکسن زده باشند ایمنی دارند و باید همان توصیه‌های ایمنی پیشین نظیر شستشوی دست‌ها و زدن ماسک را رعایت کنند.

او افزود: این سویه از زیرسویه‌های امیکرون است و در آمریکا که گزارش شده میزان کشندگی و بستری بیشتر از امیکرون ندارد فقط دوره درمان آن طولانی‌تر است.

کریمی درخصوص علائم زیرسویه جدید کرونا گفت: علائم شبیه سرماخوردگی، تب، سرفه، بدن درد و در برخی موارد علائم گوارشی است و کسانی که سن بالای ۶۵ سال و بیماری‌های زمینه‌ای دارند در فضای سربسته و ازدحام خودمراقبتی کنند و ماسک بزنند و اگر ۶ ماه از آخرین تزریق واکسن آن‌ها گذشته، چون سطح ایمنی آن‌ها پایین آمده دوز بعدی واکسن را تزریق کنند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

انتهای خبر/

کد خبر 758362

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =