امضاء تفاهم‌نامه مرزی میان فرماندهان ایران و عراق

فرمانده مرزبانی فراجا از برگزاری دهمین اجلاس مرزی و امضاء تفاهم‌نامه مرزی میان مرزبانی جمهوری اسلامی ایران و عراق برای تأمین امنیت مرزها و تسهیل تردد زائران خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری «تهران نیوز»، دهمین اجلاس مرزی میان سردار احمدعلی گودرزی فرمانده مرزبانی انتظامی جمهوری اسلامی ایران و سرلشکر محمد عبدالوهاب سکرحسین السعیدی فرمانده مرزبانی جمهوری عراق برگزار و در این اجلاس تفاهم‌نامه مرزی با موضوع تسهیل تردد زائران اربعین و تأمین امنیت مرزهای مشترک به امضا طرفین رسید.

سردار گودرزی فرمانده مرزبانی انتظامی در حاشیه این اجلاس در جمع خبرنگاران با اشاره به هماهنگی مطلوب مرزی میان دو کشور جمهوری اسلامی ایران و عراق در ایام اربعین امام حسین (ع)، گفت: هماهنگی مرزی برای تبادل اطلاعات و انجام رزمایش‌های مشترک و گشت‌های مشترک مرزی در ایام اربعین در این اجلاس انجام شد تا زائران گرامی بتوانند آسوده خاطره به عتبات عالیات سفر کنند.

وی با تأکید بر اینکه در ایام اربعین ۷ گذرگاه مرزی برای تردد زائران پیش‌بینی شده است، افزود: ۳ گذرگاه مرزی میان مرزهای مشترک جمهوری اسلامی ایران و عراق از کردستان عراق بازگشایی شده و بحمدالله در این زمینه هماهنگی‌ها در مباحث امنیتی و تسهیل تردد زائران در شبانه روز از این ۳ گذرگاه انجام شده که در این زمینه جا دارد از مسئولان و فرمانده مرزبانی کشور عراق برای دستیابی به این مهم تقدیر و تشکر کنم.

گفتنی است؛ سردار احمدعلی گودرزی فرمانده مرزبانی انتظامی جمهوری اسلامی ایران به اتفاق هیئت همراه از مرکز فرماندهی و کنترل مرزبانی کشور عراق بازدید کرد

منبع: مهر

انتهای خبر/

کد خبر 758408

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =