شهیدی که در ستیز عشق و ایمان، شهادت را برگزید

شهید عیسی جمال لیوانی علیرغم اینکه تازه داماد شده بود، این عشق در وی نقطه ستیز بوجود آورد و لحظه‌ای آرام نگرفت تا سرانجام در عملیات رمضان به شهادت رسید.

به گزارش پایگاه خبری «تهران نیوز»، شهید عیسی جمال لیوانی از شهدای فرهنگی استان گلستان است. لذا در سطور زیر زندگینامه پربارش را مرور می‌کنیم:

شهید عیسی جمال لیوانی دهم اسفند ماه سال ۱۳۳۳ در روستای لیوان از توابع شهرستان بندرگز بدنیا آمد. در دوران کودکی پدر خود را از دست داد و مادرش مسئولیت را در شرایط سخت زندگی به دوش کشاند.

شهید به همراه برادرش سعی کرد تا معاش زندگی را در کنار معاد فراهم آورد. در کسب علم تلاش زیاد می‌کرد به طوری که در سن ۱۸ سالگی شروع به درس خواندن کرد و توانست تا کلاس سوم راهنمایی را ادامه دهد و حدود سه سال در اداره آموزش و پروش به خدمتگذاری مشغول شود.

بطوری که از نامه‌هایشان بر می‌آید که در خطاب به مادرش می‌گوید همیشه در نماز جمعه و نمازهایی که در منزل یا در مسجد یا در هرجایی دیگر انجام می‌دهید، حتما برای امام و رزمندگان اسلام دعا کنید.

شهید در راه انقلاب همراه با توده‌های مردم وظیفه خود نسبت به اسلام را ادا کرد و آنگاه با روحیه ی سرشار از عشقی به الله و نفرت به کفر که زمینه حرکت هر انسانی انقلابی است، به سوی جبهه حق علیه باطل حرکت کرد و علیرغم اینکه تازه داماد شده بود، این عشق در وی نقطه ستیز بوجود آورد و لحظه‌ای آرام نگرفت تا سرانجام هفتم مردادماه سال ۱۳۶۱ در منطقه کوشک و در عملیات رمضان در راه لقاءالله به شهادت رسید.

فرازی از وصیت نامه شهید

مادرجان اگر من شهید شدم ناراحتی نکنید و بدانید که خودم با دلی خالص بدین راه رفتم، مادرجان امیدوارم که به جبهه آمدن من مورد رضای خدا واقع شود و خدمت ناچیزی برای اسلام محسوب گردد، بزرگترین سفارشم به تو مادر این است رضایت کامل از پسر خود عیسی داشته باشید که رضایت مادر رضایت خدای متعال است، من به برادرم نصیحت می‌کنم که کارهایشان در جهت اسلام و برای رضای خدا باشد، آدم چون در دنیا زندگی می‌کند، دل به دنیا بسته است و در یک لحظه همه چیز را از دست می‌دهد، پس چقدر خوب است انسان خود را در جهت الله بسازد و در تمام لحظاتش را در راه خدا کار کند.

انتهای خبر/

کد خبر 758538

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =