۱۶ واحد صنعتی آلاینده در شهریار اخطاریه گرفتند

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان شهریار از ابلاغ اخطاریه محیط زیستی برای ۱۶ واحد صنعتی، تولیدی و خدماتی آلاینده این شهرستان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری «تهران نیوز»، شیدا آکار ظهر امروز با اعلام این خبر گفت: در پی گشت و پایش‌های مستمر این اداره و به منظور نظارت بر وضعیت محیط زیست شهرستان، ضمن بررسی شکایات واصله، عملکرد صنعتی، تولیدی و خدماتی در حوزه مدیریت پسماند، خروجی هوا و فاضلاب واحدهای صنعتی مورد پایش قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه در مرداد ماه سال جاری برای ١٦ واحد به دلیل فعالیت آلاینده خود از جمله نداشتن سیستم تصفیه فاضلاب، غیرمجاز بودن، عدم مدیریت اصولی پسماند و آلودگی هوا و صوت، اخطاریه زیست محیطی صادر شد، اظهار داشت: قطعا مهلتی برای رفع مشکلات مریوطه به واحدها اعطا می‌شود تا نسبت به رفع نواقص زیست محیطی اقدام کنند.

این مسئول تاکید کرد: در صورت برطرف نشدن آلایندگی ضمن توقف فعالیت آلاینده مسئول مربوطه به مراجع قضائی معرفی شده و در لیست صنایع آلاینده نیز قرار خواهد گرفت.

جمع‌آوری محل غیرمجاز دپو موقت و جداسازی پسماند خشک در رودهن

۱۶ واحد صنعتی آلاینده در شهریار اخطاریه گرفتند

رئیس اداره و فرمانده یگان حفاظت محیط زیست شهرستان دماوند از جمع‌آوری محل غیرمجاز دپو موقت و جداسازی پسماند خشک در رودهن خبر داد.

روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان تهران به نقل از نقی میرزاکریمی اعلام کرد: در راستای رسیدگی به شکایات مردمی اهالی شهرستان رودهن مبنی بر ایجاد مزاحمت و آلودگی یک مرکز غیرمجاز دپو موقت و جداسازی پسماند خشک در کوچه نیستان این شهرستان، موضوع در دستور کار این اداره قرار گرفت و با پیگیری‌های بعمل آمده فعالیت این مرکز تعطیل و جمع‌آوری شد.

وی با اشاره به اینکه همچنین در راستای پیگیری یکی دیگر از معضلات زیست محیطی شهر رودهن از عملیات احداث سیستم تصفیه پساب کشتارگاه شهرداری بازدید شد، اظهار داشت: خوشبختانه با پیگیری‌های صورت گرفته عملیات اجرایی احداث تصفیه‌خانه رودهن آغاز شده و امیدواریم با تلاش شهرداری رودهن این تصفیه‌خانه در آینده‌ای نزدیک به بهره‌برداری برسد.

منبع: ایرنا

انتهای خبر/

کد خبر 758605

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =