اسلام و قرآن را یاری کنید

در فرازی از وصیت‌نامه شهید «علی قاسمی» آمده است: با کلمه وحدت که همان الله‌اکبر است اسلام و قرآن را یاری کنید تا امید دشمن به کلی بر فنا شود.

به گزارش پایگاه خبری «تهران نیوز»، دفاع مقدس گنجینه‌ای ماندگار از حضور عارفانه انسان‌های برگزیده خداست که شهادت‌طلبی، ایثارگری، گذشت، شجاعت، رشادت، مردانگی و جوانمردی را می‌توان از جمله خصوصیات بارز شخصیتی و اخلاقی‌شان نام برد.

همانان که جان بر کف برای دفاع از دین و ناموس، ارزش‌ها و آرمان‌های این نظام دل به جاده زدند و در کربلای ایران حماسه‌های بی‌بدیل خلق کردند و بر دشمن بعثی پیروز شدند. شهیدانی که هر کدام‌شان نمونه و الگوی ایستادگی و مقاومت هستند.

«علی قاسمی» یکی از ۲۴ هزار شهید استان اصفهان و اهل شهرستان «لنجان» است که در ادامه زندگی‌نامه و فرازی از وصیت‌نامه این شهید را از نظر می‌گذرانیم.

زندگی‌نامه شهید

«علی قاسمی» اول اسفند ۱۳۲۹ در شهرستان «لنجان» روستای «بیستجان» به دنیا آمد و سرانجام دهم اردیبهشت ۱۳۶۱ در عملیات بیت‌المقدس حوالی خونین‌شهر در اولین خاکریز دشمن به درجه رفیع شهادت نایل شد و لقب اولین شهید بیستجان نام گرفت.

فرازی از وصیت‌نامه شهید

ای امت قرآن بپا خیزید که راه خمینی (ره)، راه امام زمان است و راه امام زمان، راه حسین است و راه حسین راه انبیاء و سرنوشت راه انبیاء شهادت است و آرزوهای تمام کسانی است که به خاطر فرمان الله از هستی و جان خود گذشته و همه را فدای اسلام می‌کنند.

خواهر و برادر! مسلمان اکنون در موقعیت حساسی قرار گرفته‌ایم و هر لحظه که می‌گذرد سرنوشت‌ساز است. در پیشگاه خداوند متعال همه و همه مسئولیم. سستی و سهل انگاری به دستگاه ظالم و به هدر دادن خون شهیدان است و موجب انهدام مصالح عالیه اسلام و کشور است و باید بدانید که همه ما مسئولیت داریم.

خواهران! مسئولیت بس سنگین‌تری را به عهده دارید و آن رسالت زینب کبری است. برادران شما در جبهه با کفار در ستیزند و شما در پشت جبهه با حجاب اسلامی و رسالت زینب‌گونه کوبنده ستمکاران باشید و شما با تربیت صحیح فرزدان در پیشبرد انقلاب اسلامی سهمی بس عظیم و در پیشگاه خداوند متعال قامی بزرگ دارید. فراموش نکنید که عزیزترین و محبوب‌ترین انسان‌ها حسن و حسین و زینب در دامن یک زن نمونه اسلام که همان فاطمه (س) است پرورش یافتند که الگوی تمام انسانهاست. و اکنون که فاطمه زهرا (س) در میان شما نیست پیروی از راه او، حماسه و ارشاد، شوهرداری و تربیت صحیح فرزندان او بر هر زن مسلمان واجب و یک وظیفه شرعی است.

ای خواهران و برادارن! که اختلافات جزیی را کنار گذاشته و همه با هم، دست در دست هم انداخته و با کلمه وحدت که همان الله‌اکبر است اسلام و قرآن را یاری کنید تا امید دشمن به کلی بر فنا شود.

انتهای خبر/

کد خبر 758638

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =