۳۱ حلقه چاه آب غیرمجاز در استان تهران پر شد

مدیر امور منابع آب رباط کریم گفت: ۱۵ حلقه چاه آب غیرمجاز در رباط کریم و ۱۶ حلقه در شهریار پُر شد.

به گزارش پایگاه خبری «تهران نیوز»، مدیر امور منابع آب رباط کریم، از انسداد ۱۵ حلقه چاه غیرمجاز و جلوگیری از تخلیه سالانه بیش از ۲۱۷ هزار مترمکعب آب در سال از سفره‌های زیرزمینی در محدوده عملکرد این شرکت خبر داد.

جواد غفاری اظهار داشت: با تلاش واحد حقوقی و با همکاری گروه گشت و بازرسی و اخذ دستور قضائی تعداد ۱۵ حلقه چاه غیرمجاز در محدوده عملکرد این امور، به عمق کلی ۳۲۰ متر و دبی ۱۱ لیتر بر ثانیه پر و مسدود شد.

وی با تاکید بر اینکه این چاه‌ها در راستای اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی و حفاظت از منابع آب‌های زیرزمینی مسدود شد، افزود: با انسداد این چاه‌ها از تخلیه سالانه بیش از ۲۱۷ هزار مترمکعب آب در سال از سفره‌های زیرزمینی این امور جلوگیری شد.

غفاری با تاکید بر ارتباط و همکاری خوب دستگاه قضائی با این امور برای برخورد با متخلفان تصریح کرد: برداشت بی‌رویه از منابع آب‌های زیرزمینی عواقب جبران‌ناپذیر کاهش آب‌های سطحی از جمله ایجاد فروچاله، فرونشست زمین، شور شدن و کاهش کیفیت آب را در پی دارد که با توجه به اهمیت این موضوع، این امور با جدیت تمام در راستای صیانت از منابع آبی و برخورد با متخلفین تلاش خواهد نمود.

مدیر امور منابع آب شهرستان رباط کریم خاطرنشان کرد: این امور بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب‌های سطحی و زیرزمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد کرد.

۱۶ حلقه چاه آب غیرمجاز در شهریار

مدیر امور منابع آب شهرستان‌های شهریار، ملارد و شهرقدس، از پر و مسدود شدن ۱۶ حلقه چاه غیرمجاز طی یک روز کاری در محدوده عملکرد این امور خبر داد.

۳۱ حلقه چاه آب غیرمجاز در استان تهران پر شد

حیدر دهقانی افزود: با تلاش واحد حقوقی و با همکاری گروه گشت و بازرسی و اخذ دستور قضائی تعداد ۱۶ حلقه چاه غیرمجاز در محدوده عملکرد این امور، به عمق کلی ۴۵۸ متر و دبی ۸ لیتر بر ثانیه پر و مسدود شد.

وی با تاکید بر اینکه این چاه‌ها در راستای اجرای طرح احیاء و تعادل‌بخشی و حفاظت از منابع آب‌های زیرزمینی مسدود شد، افزود: با انسداد این تعداد چاه از تخلیه سالانه ۱۵۸ هزار و ۴۰۰ مترمکعب آب از سفره‌های زیرزمینی این امور جلوگیری گردید.

دهقانی با تاکید بر ارتباط و همکاری خوب دستگاه قضائی با این امور برای برخورد با متخلفان تصریح کرد: برداشت بی‌رویه از منابع آب‌های زیرزمینی عواقب جبران‌ناپذیر کاهش آب‌های سطحی از جمله ایجاد فروچاله، فرونشست زمین، شور شدن و کاهش کیفیت آب را در پی دارد که با توجه به اهمیت این موضوع، این امور با جدیت تمام در راستای صیانت از منابع آبی و برخورد با متخلفین تلاش خواهد نمود.

مدیر امور منابع آب شهرستان‌های شهریار، ملارد و شهرقدس در پایان خاطرنشان کرد: این امور بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب‌های سطحی و زیرزمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد کرد.

حوزه عملکرد شرکت آب منطقه‌ای تهران با وسعتی حدود ۱۹۶ هزار و ۵۰۰ کیلومترمربع از سمت شمال به کوه‌های البرز و از شرق به استان سمنان و از طرف غرب به استان قزوین و از جنوب به استان‌های قم و مرکزی محدود می‌شود که جمعیتی حدود ۱۳ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر را تحت پوشش دارد.

حوزه عملکرد این شرکت شامل کل استان تهران و حوزه آبریز سد لار در استان مازندران و از محدوده‌های مطالعاتی اشتهارد، قطعه چهار، هشتگرد ، تهران - کرج، ورامین دماوند، لواسانات، فیروزکوه و هومند آبسرد تشکیل شده است.

منبع: ایرنا

انتهای خبر/

کد خبر 759124

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =