پیاده‌روی ۲۰ هزار نفری جاماندگان ارض طوس در دشت ورامین

فرماندار شهرستان پیشوا گفت: صبح امروز بیش از ۲۰ هزار زائر و جامانده ارض طوس از شهرستان‌های جنوب شرق استان تهران با پیاده‌روی وارد پیشوا و حرم جعفر بن موسی الکاظم(ع) شدند.

به گزارش پایگاه خبری «تهران‌نیوز»، پیاده‌روی ارض طوس که به مناسبت شهادت امام هشتم شیعیان امام رضا علیه‌السلام در شهرستان‌های جنوب شرق استان تهران از قبیل، ورامین، قرچک و پاکدشت انجام می‌شود.

زائران جامانده مسیر شهرستان خود را به سمت امامزاده جعفر بن موسی کاظم که برادر امام رضا است به نیابت آن حضرت انجام می‌دهند و به زیارت این امامزاده واجب التعظیم می‌آیند.

پیاده‌روی امسال ارض طوس متفاوت تر از سالهای قبل بود، حضور پرشور افشار مختلف به خصوص قشر جوان و دختران این سرزمین که دشمنان و معاندان نظام سال گذشته سعی داشتند در مقابل نظام و اهل بیت علیهم‌السلام قرار دهند با حضور پرشور خود در دو پیاده‌روی اربعین حسینی چه در عراق و چه در ایران و ارض طوس مشت محکم بر دهان یاوه‌گویان زدند.

پیاده‌روی ۲۰ هزار نفری جاماندگان ارض طوس در دشت ورامین

ابراهیم تاجیک نوری فرماندار شهرستان پیشوا در حاشیه این مراسم اظهار کرد: پیاده روی زائران ارض طوس یا جاماندگان حرم اما رضا علیه السلام، تعظیم و تکریم به امامزاده واجب‌ التعظیم حضرت جعفر بن موسی الکاظم(ع) است که به این حرم مشرف می شوند.

وی گفت: برای این‌که بتوانیم از جاماندگان حرم امام رضا و از زائران حرم امامزاده جعفربن موسی کاظم (ع) پذیرایی کنیم در طول مسیر بیش از ۵۰ موکب و ایستگاه‌های صلواتی در مسیرهای منتهی به امامزاده مستقر کردیم که از زائران پذیرایی کنند، در این موکب ها به غیر از پذیرایی برنامه های فرهنگی نیز در دستور کار قرار دارد.

فرماندار شهرستان پیشوا افزود: بر اساس پیش اطلاعاتی که بدست آمده از سه مسیر شریف آباد، کمربندی شمالی ورامین و ورودی پیشوا و از داخل شهر ورامین به سمت مرکز شهر پیشوا و سایر مسیرها بیش از ۲۰ هزار زائر وارد شهرستان مقدس پیشوا شده است.

تاجیک نوری در پایان بیان داشت: جا دارد از همه مسوولان شهرستان و دستگاه های نظامی و امنیتی تقدیر کنم که اقدامات لازم را برای تردد زائران برنامه ریزی کردند و این مراسم پیاده‌روی به نحو شایسته انجام شد.

منبع: فارس

انتهای خبر/*

کد خبر 759261

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =