ثبت‌نام ۱۰۰ هزار دانش‌آموز در مدارس پاکدشت

رئیس آموزش و پرورش پاکدشت با اشاره به افزایش سرانه آموزشی، شهرستان گفت: بالغ بر ۱۰۰ هزار دانش‌آموز ایرانی و اتباع در همه مقاطع تحصیلی در مدارس این شهرستان ثبت‌نام کرده‌اند.

سید اصغر میرقاسمی رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان پاکدشت در گفتگو با خبرنگار سرویس اجتماعی پایگاه خبری «تهران نیوز»، درباره تمهیدات اتخاذ شده برای شروع سال تحصیلی جدید، اظهار کرد: بالغ بر ۱۰۰ هزار دانش‌آموز ایرانی و اتباع در تمام مقاطع تحصیلی در این شهرستان ثبت نام کرده‌اند.
وی بیان کرد: از اردیبهشت ماه سال جاری کمیته‌های مربوطه تشکیل شده شروع به فعالیت کرده‌اند و ثبت‌نام دانش‌آموزان ایرانی به طور کامل در همه مقاطع تحصیلی انجام و کتب درسی تهیه و توزیع شده است.
رئیس اداره آموزش و پرورش پاکدشت درباره آمار ثبت‌نامی‌ها در سال تحصیلی جدید، عنوان کرد: بر اساس برآوردهای صورت گرفته و نظرات کارشناسی و کتاب‌های توزیع شده ۹۳ هزار دانش‌آموز ایرانی در مقاطع تحصیلی ابتدایی، متوسطه اول و دوم ثبت‌نام کرده‌اند.
میرقاسمی با اشاره به افزایش سرانه‌های آموزشی در پاکدشت، تاکید کرد: برای سال تحصیلی جدید ۹ مدرسه به سرانه فضای آموزشی این شهرستان افزوده شده و طی دو سال گذشته از مجموع کمبود ۴۴ فضای آموزش، ۲۸ مدرسه احداث شده و به بهره‌برداری رسیده است.
وی با اشاره به کمبود معلم در مقاطع مختلف تحصیلی در فضاهای آموزشی این شهرستان، افزود: بیشترین کمبود در مقطع ابتدایی وجود دارد که برای جبران آن برنامه‌ریزی‌ها و تدابیر لازم از جمله استفاده از بازنشستگان به عنوان معلمان حق‌التدریس و جذب نیروی قرارداد کار معین در دو شیفت آموزشی صورت گرفته است.
رئیس اداره آموزش و پرورش پاکدشت در خصوص ثبت‌نام دانش‌آموزان اتباعدر مدارس، خاطرنشان کرد: با توجه به تأخیر ایجاد شده در ابلاغ بخشنامه ثبت‌نام اتباع و در راستای جبران زمان از دست رفته، هفت پایگاه فرعی و یک پایگاه مرکزی در حال ساماندهی دانش‌آموزان اتباع هستند.
انتهای پیام/

کد خبر 759289

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =