کد خبر 759306
۲۷ شهریور ۱۴۰۲ - ۰۹:۱۵
مینی دربیِ پرسپولیس – النصر

یکی از حساس‌ترین دیدارهای هفته اول لیگ قهرمانان آسیا بین پرسپولیس و النصر در استادیوم آزادی برگزار خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری «تهران نیوز»، شکی وجود ندارد که بهترین بازیکن پرسپولیس در دربی رفت فصل گذشته گیورگی گولسیانی بود که با دبل خود اجازه نداد، یحیی گل‌محمدی برابر ریکاردو ساپینتو شکست بخورد.

این مدافع گرجستانی به همراه مرتضی پورعلی گنجی و با کمک علیرضا بیرانوند عنوان بهترین خط دفاع فصل گذشته را از آن پرسپولیس کرد.

نمایش فوق‌العاده فصل گذشته گیورگی گولسیانی هم باعث نشد که او در لیگ بیست و سوم جای ثابتی در لیگ بیست و سوم داشته باشد.

محمدحسین کنعانی‌زادگان خریداری شد و پیراهن شماره ۶ پرسپولیس را هم پوشید تا زوج اصلی مرتضی پورعلی گنجی باشد که پیراهن شماره ۸ می‌پوشید.

ریتم ۶ و هشت اما در فصل جدید خوش‌نواز بوده و توانسته است دفاع مستحکمی برای پرسپولیس به وجود بیاورد.

اگر دربی به تعویق نمی‌افتاد به طور یقین همین زوج مرتضی پورعلی گنجی و محمدحسین کنعانی‌زادگان برابر استقلال بازی می‌کردند اما حالا همه چیز به عملکرد زوج ۶ و هشت در بازی حساس پرسپولیس و النصر بستگی داشته باشد.

یک دیدار که شاید مینی دربی در قاره آسیا باشد و شاید لغزش یکی از مدافعان پرسپولیس راه را برای بازگشت ستاره گرجی دربی فصل گذشته برای دربی لیگ بیست و سوم باز کند!

لازم به یادآوری است؛ شاید بیشتر اهالی فوتبال از اختلاف کنعانی‌زادگان و پورعلی‌گنجی خبر داشته باشند. این اختلاف مربوط به حضور در تیم ملی و رقابت‌شان برای بازی کردن در ترکیب اصلی است.

در دوره هشت ساله حضور کی‌روش روی نیمکت حتی بعد از اینکه کنعانی پیراهن ملی را پوشید، پورعلی‌گنجی در مرکز دفاع فیکس بود اما وقتی اسکوچیچ آمد کنعانی‌زادگان و شجاع بازی کردند.

با این حال بازگشت کی‌روش در آستانه جام جهانی رویاهای کنعانی و شجاع برای حضور در این تورنمنت بزرگ و جذاب را خراب کرد و پورعلی‌گنجی که تمام بازی‌های مراحل مقدماتی را به خاطر مصدومیت و البته سلیقه اسکوچیچ از دست داده بود در مرکز خط دفاع تیم ملی فیکس شد و کنعانی و شجاع بیرون نشستند.

این مسأله اختلاف گروه شجاع و کنعانی با پورعلی‌گنجی را بالا برد چرا که آن‌ها حق خودشان می‌دانستند که در قطر ۲۰۲۳ بازی کنند و اعتقاد داشتند کی‌روش حق‌شان را ناحق کرده است.

در عوض پورعلی‌گنجی که خودش در مصاحبه‌ای می‌گفت ایمان داشته در جام جهانی بازی می‌کند همواره به کی‌روش نزدیک بود و همین مسأله باعث اخلاف کنعانی و شجاع با او شد.

حالا خبری از شجاع خلیل‌زاده نیست اما محمدحسین کنعانی‌زادگان و مرتضی پورعلی گنجی با کنار گذاشتن اختلافات پنهان و آشکار گذشته برای سربلندی پرسپولیس در لیگ برتر از جان مایه گذاشته و سعی می‌کنند بهترین عملکرد را مقابل النصر عربستان نیز داشته باشند.

منبع: خبرورزشی

انتهای خبر/

کد خبر 759306

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =