تولید ۱۰ هزار تُن پسته در باغات استان تهران

رئیس سازمان جهاد کشاورزی تهران گفت: امسال پیش‌بینی می‌شود تولید پسته باغات استان تهران به ۹ هزار و ۹۰۰ تن برسد.

به گزارش پایگاه خبری «تهران نیوز»، جبرئیل برادری، رئیس سازمان جهاد کشاورزی تهران از افزایش ۱۰۰ تُنی تولید پسته در اراضی استان تهران خبر و ادامه داد: هم اکنون پسته‌کاری در سطح استان رونق گرفته و محصولاتی قابل رقابت با استان‌های مطرح در این زمینه از این اراضی تولید می‌شود.

وی با اشاره به آغاز برداشت پسته، عنوان کرد: پیش‌بینی می‌شود امسال ۹ هزار و ۹۰۰ تن پسته از اراضی پسته‌کاری استان برداشت شود که نسبت به سال گذشته می‌توان گفت تولید پسته در استان تهران حدود ۱۰۰ تن افزایش یافته‌ است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی تهران بیان کرد: امسال ۱۱ هزار و ۸۰۲ هکتار از اراضی استان تهران زیر کشت پسته رفته‌ است.

برادری میزان عملکرد تولید پسته در هر هکتار را ۱.۹ تن اعلام کرد و گفت: تولیدکنندگان پسته در استان تهران با استفاده از روش‌های نوین آبیاری توانسته‌اند با مدیریت آب کشاورزی، ضمن افزایش سطح زیر کشت، راندمان تولید را نیز به سطح مطلوب برسانند.

وی اضافه کرد: هم‌اکنون بیش از ۹۰ درصد اراضی زیر کشت پسته با شیوه‌های نوین آبیاری می‌شوند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی تهران افزود: مهمترین و بیشترین ارقام پسته‌ای که در باغات استان تهران کشت می‌شود شامل اکبری، احمدآقایی، کله قوچی و فندقی است و این ارقام سال‌ها است که در سطح باغات کشت می‌شود.

برادری تاکید کرد: شهرستان‌های ورامین با ۷ هزار و ۶۸۰ تن، ری با ۷۰۰ تن، پاکدشت با ۶۵۰ تن و ملارد با ۶۰۰ تن بیشترین میزان تولید پسته در سطح استان تهران را به خود اختصاص داده‌اند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

انتهای خبر/

کد خبر 759313

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =