کد خبر 759316
۲۷ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۴:۱۶
ثبت‌نام یک میلیون دانش‌آموز در مدارس استان تهران

مدیرکل آموزش و پروش شهرستان‌های استان تهران از ثبت نام یک میلیون دانش‌آموز در مدارس استان برای آغاز سال تحصیلی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری «تهران نیوز»، مسعود بهرامی ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه درباره تمهیدات اتخاذ شده برای شروع سال تحصیلی جدید، اظهار کرد: جمعیت دانش‌آموزی استان تهران بالغ بر یک میلیون نفر برآورد شده است.
وی درباره نحوه جذب و کسری معلم در سطوح مختلف آموزشی بیان داشت: سهمیه اتخاذ شده ماده ۲۸ در مقطع ابتدایی سه هزار و ۱۸۱ نفر بوده که آزمون برگزار و ارزیابی‌ها صورت گرفته و پس از اعلام نتیجه توسط سازمان سنجش، نسبت به جذب این نیروها اقدام خواهد شد.
مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران ادامه داد: در مقطع متوسطه یکهزار و ۳۷۸ دبیر، ۳۸۵ هنرآموز و ۲۶ دبیر تربیت بدنی اخذ سهمیه شده و با پایان دروس دانش‌آموختگان ورودی سال ۹۸ دانشگاه فرهیختگان، از اول مهر ماه در خدمت مدارس خواهند بود.
بهرامی درباره بازنشستگی همکاران خود، خاطرنشان کرد: هیچ مانعی برای بازنشستگی وجود نداشته اما همواره تشویق و ترغیب ما بر استمرار خدمت بوده و از همکاران خود تقاضا داریم در صورت داشتن شرایط زندگی خود با تجربیات گرانبهایی که طی سال‌های متمادی به دست آورده‌اند، به ما کمک کنند.
وی درباره فعالیت دو نوبته معلمان، افزود: بر اساس قانون همکاران کار معین و خرید خدمات باید حداقل یک نوبت در مقطع ابتدایی فعالیت داشته و هر همکاری که شرایط ما را داشته باشد به صورت حق‌التدریس می‌تواند در نوبت دوم ادامه فعالیت دهد.
مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران از ارتقاء سرانه ورزش و سلامت دانش آموزان خبر و ادامه داد: با اعتباری بالغ بر ۲۰ میلیارد تومان دو هزار و ۷۰۰ مدرسه به تجهیزات ورزشی و هزار اتاق سلامت مدارس نیز تجهیز شده و امکانات اولیه برای مربیان بهداشت فراهم شده است.

۱۰۰ مدرسه به سرانه آموزشی استان تهران اضافه می‌شود
در ادامه مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران درباره افزایش سرانه آموزشی در سال جدید تحصیلی، اظهار کرد: از ۱۰۰ مدرسه، ۷۶ واحد آموزشی به سرانه آموزشی استان اضافه می‌شود.

عباس زارع‌نژاد درباره میزان سرانه آموزشی، بیان داشت: با توجه به میزان استاندارد کشوری ۵.۲ درصد، سرانه فضای آموزشی شهرستان‌های استان تهران ۲.۸۴ درصد و سرانه استان تهران ۳.۸ درصد است که بر اساس این آمار ۱۸۲۰ مدرسه ۱۵ کلاسه در استان تهران کمبود داریم.

وی درباره آخرین وضعیت بنای کلاس‌های مدارس، خاطرنشان کرد: ۱۵ درصد مدارس شهرستان های استان نیازمند تخریب و بازسازی و ۲۳ درصد نیز باید مقاوم سازی شوند.
انتهای خبر/

کد خبر 759316

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =