شورای هماهنگی تعاونی‌های استان تهران تشکیل می‌شود

استاندار تهران از تشکیل شورای هماهنگی تعاونی‌های استان تهران خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری «تهران نیوز»، علیرضا فخاری عصر دوشنبه در مراسم تقدیر از تعاونی‌های برتر استان با اشاره به نقش تعاونی‌ها، اظهار داشت: به بهانه جشن امروز، شرایط فراهم شد تا از تعاونی‌های برتر تجلیل به عمل آوریم.

وی ادامه داد: اقتصاد ما سه محور اساسی دارد که مداخلات دولت، بخش خصوصی و تعاونی‌ها آن را هدایت و راهبری می‌کنند، در این راستا دلایل سهم اندک تعاونی‌ها در اقتصاد کشور باید مورد بررسی قرار گیرد.

استاندار تهران با بیان اینکه شورای هماهنگی تعاونی‌های استان باید شکل بگیرد تا مرکزیتی برای تبادل و تعادل بخشی فعالیت‌های تعاونی‌ها باشد، افزود: امروز با ظرفیت‌های جدیدی مواجه هستیم که دولت سیزدهم برای حضور فعال‌تر جریان تعاونی‌ها فراهم کرده و باید کار جهشی و حرکت بزرگ را در دستور کار داشته باشیم.

فخاری سپس گفت: اگر قرار است به سهم ۲۵ درصدی مشارکت تعاونی‌ها در اقتصاد کشور بر طبق تأکیدات مقام معظم رهبری برسیم، باید برآورد کنیم که ظرفیت لازم زیرساخت‌ها برای رسیدن به این امر فراهم شده است.

وی خاطرنشان کرد: اگر اقتصاد بخواهد اقتصاد متعادل، عدالت‌محور، توسعه‌محور و قابل گسترش به ظرفیت‌های مردم‌پایه باشد، بایستی ظرفیت بخش تعاون افزایش یابد؛ اصولاً توزیع عادلانه ثروت در سطح زمانی صورت می‌پذیرد که جایگاه مردمی تعاونی‌ها محقق شود.

استاندار تهران با بیان اینکه حضور ۱۱۰ هزار واحد تعاونی در کشور و ۱۲ هزار واحد در استان کافی نیست، تاکید کرد: تحقق فعالیت تعاونی‌ها بر طبق آیه «تعاونوا علی البر و التقوی» منوط به عامل نیکوکاری است، چرا که توجه به دیگران تولید و توزیع عادلانه ثروت را در پیش دارد و باید نگاهمان به دوردست‌ها باشد تا با مطالعات عمیق سهم تعاونی‌ها در اقتصاد کشور ارتقا یابد.

فخاری در ادامه اظهار داشت: رسیدن به اخلاقیات در حوزه تعاون شرط اول است تا برای جامعه هدف، اطمینان بخش باشیم و شرایط و موقعیت تعاونی‌ها را برای ایجاد فرصت‌های اقتصادی جدید فراهم کنیم.

منبع: مهر

انتهای خبر/

کد خبر 759325

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =