بیمارستان بومهن و دماوند تحت خدمات‌دهی اورژانس پردیس قرار گرفت

معاون ناحیه شمال شرق اورژانس استان تهران گفت: بیمارستان بومهن و دماوند تحت خدمات‌دهی اورژانس پردیس قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری «تهران نیوز»، نادر شایان معاون ناحیه شمال شرق اورژانس استان تهران با اعلام این خبر اظهار کرد: با پیگیری‌های صورت گرفته پردیس به‌عنوان اولین شهرستان در کشور به‌زودی از خدمات اتوبوس آمبولانس بهره‌مند می‌شود و تاکنون فقط مراکز استان‌ها جهت خدمات‌دهی این امکان را داشتند و با توجه به رشد جمعیتی شهرستان، تخصیص این وسیله به اورژانس پردیس کمک بزرگی محسوب می‌شود.

وی در ادامه بیان کرد: یکی از اتفاقات خوب دیگر که برای بخش اورژانس شهرستان پردیس رخ داد، تحت پوشش قرار گرفتن دو بیمارستان الغدیر بومهن و سوم شعبان دماوند جهت خدمات‌دهی اورژانس پردیس است و این کمک بزرگی برای سرعت بخشیدن به درمان بیماری است که با اورژانس تماس می‌گیرد. سابقا اورژانس پردیس تنها برای برخی بیمارستان‌های تهران اجازه انتقال بیمار داشت که علاوه بر از دست رفتن زمان مشکلات دیگری مانند جا نداشتن بیمارستان جهت بستری و ... بوجود می‌آمد.

رئیس اورژانس شهرستان پردیس افزود: گاهی آمبولانس برای رساندن بیمار به تهران ۱۲۰ تا ۱۶۰ کیلومتر طی می‌کند و در این ترافیک شدید برگشت ماشین به شهرستان برای مورد بعدی اورژانسی ساعت‌ها طول می‌کشد و این موضوع با توجه به زمان طلایی اقدام نیروی اورژانس تبعات جبران‌ناپذیری دارد.

شایان در ادامه افزود: اورژانس پردیس در حال حاضر هفت آمبولانس فعال و سه موتور با ۶۰ نیرو دارد که گاهی طی ۲۴ ساعت حتی زمان استراحت هم پیدا نمی‌کنند، خوشبختانه طبق قول‌های مساعد استاندار طی آخرین حضورش در پردیس و پیگیری‌های فرمانداری، قرار است اتوبوس آمبولانس هم با توجه به افزایش جمعیت شهرستان و ارائه خدمات‌دهی بهتر به مردم اضافه شود.

وی همچنین تصریح کرد: خواسته ما از شهروندان هنگام حضور آمبولانس در خیابان، درک و کمک به وضعیت بحرانی بیماران است که با خلوت کردن مسیر می‌توانند در نجات یک انسان موثر باشند.

به گفته وی هر صدای آژیر آمبولانس صدای ناله یک بیمار است که با باز کردن مسیر به درمان سریع‌تر بیمار و اعزام آنها به بیمارستان کمک می‌شود.

انتهای خبر/

کد خبر 759332

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =